استفاده از اینترنت رایگان وزارت ارتباطات برای دانشگاه جامع علمی کاربردی محقق نشد

به گزارش تور فرانسه، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه دریافت اینترنت رایگان از وزارت ارتباطات برای این دانشگاه محقق نشده بود، گفت:عدم ذکر نام دانشگاه در سامانه ICT منجر به محقق نشدن دریافت اینترنت برای آموزش مجازی بود اماترم تحصیلی بعدی اینترنت خواهیم داشت.

استفاده از اینترنت رایگان وزارت ارتباطات برای دانشگاه جامع علمی کاربردی محقق نشد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات دوره های یکساله کالج در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور فرانسه، با تاکید بر اینکه استفاده از اینترنت رایگان وزارت ارتباطات برای این دانشگاه لحاظ نشده بود، گفت: در پیگیری هایی که برای دریافت اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات انجام دادیم، تعیین شد در سامانه آی سی تی اسم دانشگاه لحاظ نشده بود.البته بعضی از مراکز ما به صورت انفرادی برای دریافت اینترنت اقدام نموده بودند.

نیمسال تحصیلی آینده اینترنت رایگان خواهیم داشت

وی اضافه نمود: برای نیم سال آینده تحصیلی با توجه به پیگیری هایی که از سوی وزارت علوم انجام داده ایم، اینترنت رایگان برای بخش آموزش مجازی دانشگاه در اختیار مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی قرار خواهد گرفت و در این خصوص مسئله ای نخواهیم داشت.

اگر تعداد دانشجویان کمتر از 300 نفر باشد، فعالیت آموزشی مراکز با ضرر روبه رو خواهد بود

امید توضیح داد: برگزاری آموزش های مجازی در دانشگاه های دولتی شاید بسیاری از هزینه های آنها را کاهش دهد، اما برای دانشگاه علمی کاربردی با توجه به ماهیت و رویکردی که دارد، چنین اتفاقی نخواهد افتاد، به این معنی که به دلیل کاربردی بودن آموزش ها و این موضوع که بیشتر رشته های این دانشگاه به صورت نظری و عملی هستند، هزینه های برگزاری کلاس ها همانند گذشته است. در واقع باید بگویم مراکزی که بین 300 تا 400 دانشجو داشته باشند، می توانند به طور استاندارد فعالیت های آموزشی خود را انجام دهند، اما در غیر این صورت، اگر تعداد دانشجویان کمتر از 300 نفر باشد، فعالیت آموزشی مراکز با ضرر روبه رو خواهد بود.

پروتکل های بهداشتی متوجه دانشگاه هایی هستند که دارای خوابگاه دانشجویی اند

وی ادامه داد: پروتکل های بهداشتی در برگزاری کلاس های آموزشی بیشتر متوجه دانشگاه هایی هستند که دارای خوابگاه دانشجویی اند چرا که یکی از مراکز دانشگاه علمی کاربردی بر فرض مثال اگر 500 دانشجو داشته باشند، می تواند به راحتی در قالب 10 کلاس درس فعالیت خود را انجام دهد و هیچ گونه مسئله ای در اجرای پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ایجاد نمی گردد، مگر اینکه در بعضی از استان ها طبق قوانین، منع قانونی داشته باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 594

به "استفاده از اینترنت رایگان وزارت ارتباطات برای دانشگاه جامع علمی کاربردی محقق نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از اینترنت رایگان وزارت ارتباطات برای دانشگاه جامع علمی کاربردی محقق نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید