اکبری: دیپلماسی مالی با همسایگان تعطیل است، سیاست خارجی منسجم وجود ندارد

به گزارش تور فرانسه، نماینده سابق مجلس گفت: در حال حاضر دیپلماسی مالی با همسایگان اصلا نداریم. وزیر امور خارجه کشور نیز که همواره به اروپا و آمریکا می رود و آنها نیز وی را تحویل نمی گیرند.

اکبری: دیپلماسی مالی با همسایگان تعطیل است، سیاست خارجی منسجم وجود ندارد

عزت الله اکبری نماینده سابق مجلس در تبادل نظر با خبرنگار دانشجو درباره عملکرد وزارت امور خارجه گفت: در شرایطی که ما از سوی استکبار جهانی مورد تهاجم هستیم، یکی از قسمت هایی که باید فعال باشد، دیپلماسی مالی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دیپلماسی با همسایگان اصلا نداریم. وزیر امور خارجه کشور نیز که همواره به اروپا و آمریکا می رود و آنها نیز وی را تحویل نمی گیرند.

نماینده ادوار مجلس توضیح داد: به نظر بنده دستگاه دیپلماسی اصلا فاقد یک سیاست خارجی منسجم بوده و مسیری را که انتخاب نموده، به هیچ وجه جواب نمی دهد.

اکبری اضافه کرد: همه جهان که اروپا و آمریکا نیست و باید به طور متوازن سیاست خارجی را گسترش داد. روابط با کشورهای غربی نیز باید در یک شرایط برابر بوده و آنها نیز مبتنی با قواعد بین المللی با ما رفتار نمایند.

وی گفت: در حال حاضر سیل نقدینگی در جهان وجود دارد ولی ما به هیچ وجه از آن استفاده نمی کنیم. وزیر امور خارجه ما دائما می گوید که ما را تحریم نموده اند، تحریم شدن که به معنای تسلیم شدن نیست و باید کوشش مضاعف صورت گیرد.

دیپلمات اسبق کشورمان در خاتمه گفت: باید در شرایط تحریم از تمامی ظرفیت ها در حوزه دیپلماسی مالی بهره بگیریم تا بتوانیم در مبارزه با استکبار، پیروز شویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 44

به "اکبری: دیپلماسی مالی با همسایگان تعطیل است، سیاست خارجی منسجم وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکبری: دیپلماسی مالی با همسایگان تعطیل است، سیاست خارجی منسجم وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید