بچه ها به واکسن کرونا احتیاج دارند؟

به گزارش تور فرانسه، متخصصان اطفال به دلایل زیادی استناد می نمایند که چرا آزمایش واکسن کرونا در بچه ها لازم است. اول، به علت سیستم ایمنی بدن متفاوت از بزرگسالان. دوم، به دلایلی که هنوز نمی دانیم چرا، پاسخ متفاوت بدن بچه ها به ویروس کرونا است.

بچه ها به واکسن کرونا احتیاج دارند؟

با کشف واکسن کرونا این سوال به وجود آمده است که آیا واکسن کرونا برای بچه ها حیاتی است که در کنار واکسن های آبله و سرخک در دستور کار پزشکان قرار می گیرد یا خیر؟

1. متخصصان اطفال پیشنهاد دادند که به بچه ها هم واکسن کرونا تزریق گردد. داد های اولیه منتشر شده از فراورینمایندگان واکسن شرکت های مادرنا و فایزر در این ماه بسیار چشمگیر بوده و نشان می دهد هر دو واکسن ممکن است بیش از ٪90 موثر واقع شوند.

این نتایج توسط شش گروه عظیم پزشکی از جمله کالج زنان و زایمان و انجمن پزشکی آمریکا تایید شده است. دکتر ایوان مالدونادو، رئیس کمیته بیماری های عفونی در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: ما پیش بینی می کنیم که واکسن ها، نتایج اثربخشی را در عظیمسالان ایجاد نمایند.

به همین دلیل از شرکت های داروسازی می خواهیم که به سرعت آزمایشات خود را گسترش دهند تا این واکسن شامل نوجوانان و بچه ها نیز گردد.

2. هنگامی که کارشناسان با یافته های اولیه فایزر و مادرنا آشنا شدند، پیش بینی کردند این احتمال وجود دارد که واکسن های متعدد کروناویروس تا بهار آینده به طور گسترده ای در آمریکا فراوری شوند؛ اما مطلب ناراحت نماینده این است که تا به امروز بچه ها به طور گسترده ای از تحقیقات واکسن کنار گذاشته شدند.

در اواخر اکتبر شرکت فایرز این اطمینان را داد که می توانیم واکسن این شرکت را به نوجوانان بالای 12 سال تزریق کنیم. همچنین شرکت مادرنا نشان داد که میخواهد آزمایش واکسن خود را در بچه ها آغاز کند و برای آغاز این کار در انتظار مجوز های اولیه است.

3. همه این ها یعنی ممکن است برای بچه ها تا سال 2021 واکسنی فراوری نگردد. این تحقیق زمان بر است و اگر این کار به زودی آغاز نگردد محتمل است بچه های که به سن مدرسه نرسیدند، در سال های آینده هم بدون واکسینه شدن (واکسن کرونا) به مدرسه فرایند. این موضوع برای انجمن های پزشکی اطفال نگران نماینده است.

البته یک چالش قابل توجه این است که والدین باید بچه های خود را داوطلب دریافت درمان آزمایشی نمایند. بعضی از والدینی که فرزندان خود را در مطالعه فایزر ثبت نام کردند می گویند در فضا های مجازی مورد قضاوت شدید قرار دریافتد.

4. متخصصان اطفال به دلایل زیادی استناد می نمایند که چرا آزمایش واکسن کرونا در بچه ها لازم است. اول، به علت سیستم ایمنی بدن متفاوت از عظیمسالان. دوم، به دلایلی که هنوز نمی دانیم چرا، پاسخ متفاوت بدن بچه ها به ویروس کرونا است.

بچه ها در روبرو با ویروس کرونا با خطر نادر، اما جدی سندرم التهابی چند سیستم در بدن بچه ها، یا MIS-C روبرو هستند که به نظر می رسد هفته ها پس از قرار دریافت در معرض ویروس کرونا، به آن دچار می شوند. این مهم است که واکسن مناسب بچه ها عوارض مشابهی با خود بیماری کرونا در بدن آن ها نداشته باشد.

5. تاخیر در واکسیناسیون بچه ها نیز می تواند مانع کوشش جمعی ما برای ریشه کن کردن کرونا ویروس باشد. همان طور که دکتر پریا سونی، متخصص بیماری های عفونی بچه ها در مرکز پزشکی سدرز-سینای لس آنجلس در ماه اکتبر، گفت:

اگر به بچه ها واکسن کرونا تزریق نگردد آن ها می توانند مانند مخزن عفونت باقی بمانند که این موضوع کوشش ما را در کاهش همه گیری این بیماری به طور قابل توجهی خنثی می نماید. کارشناسان می گویند که بچه ها باید در اسرع وقت در کارآزمایی ها گنجانده شوند تا اعتماد عمومی به واکسن ها جلب گردد.

برای اینکه والدین از تزریق این واکسن به فرزندان خیال شان راحت باشد، باید مطالعاتی داشته باشیم که نشان دهد واکسن کرونا در بچه ها نیز بی خطر و موثر است.

منبع: فرادید
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 840

به "بچه ها به واکسن کرونا احتیاج دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها به واکسن کرونا احتیاج دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید