تداوم مداخلات آمریکا در امور عراق در آستانه رای اعتماد به کابینه الکاظمی

به گزارش تور فرانسه، رسانه های عراقی متن نامه منسوب به سفیر آمریکا در این کشور را در آستانه رای اعتماد مجلس به کابینه مصطفی الکاظمی منتشر کردند که دخالتی آشکار در امور داخلی عراق است .

تداوم مداخلات آمریکا در امور عراق در آستانه رای اعتماد به کابینه الکاظمی

به گزارش گروه بین الملل تور فرانسه به نقل از رسانه های عراقی ، انتشار نامه ای منتسب به سفیر آمریکا در عراق با واکنش جریان های سیاسی عراق روبرو شد و آنها محتوای این نامه را دخالت در امور داخلی کشورشان توصیف کردند.

در این نامه آمده است: آمریکا احتیاج مبرم و گسترده ای به تشکیل دولت مصطفی الکاظمی دارد و باید هرگونه نقاط ضعف یا امتیاز دهی در انتخاب وزیران با توجه به شرایط پیش روی عراق نادیده گرفته گردد. دولت پیشبرد امور عادل عبدالمهدی فلج و ناتوان از برخورد با بسیاری از مسائل پیش روی عراق است. ما به عنوان دوستان و شرکای شما در طول 17 سال اخیر، بسیار نگران هستیم که اگر توافق درباره دولت مصطفی الکاظمی صورت نگیرد، پیغامدها برای عراق در قالب دولت و ملت عراق ویرانگر خواهد بود. اگر این دولت تشکیل گردد، تمام کوشش خود را برای یاری به عراق جهت مقابله با مسائل آینده بکار خواهیم بست.

به گزارش تور فرانسه، این پیغام در آستانه رای اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی در رسانه های عراقی منتشر شده است.

قرار است جلسه رای گیری به کابینه مصطفی کاظمی چهارشنبه راس ساعت 19 شب به وقت محلی در صحن مجلس این کشور برگزار گردد.

محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق از نمایندگان مجلس دعوت کرد که در جلسه رای گیری به کابینه دولت جدید چهارشنبه راس ساعت 9 شب (21 به وقت محلی) در صحن مجلس حضور داشته باشند.

در مقابل، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون با اشاره به اینکه نامه ای از طرفی که ادعا می نماید وابسته به سفیر آمریکا است، دریافت نموده است، در توئیتی نوشت: اگر این نامه جعلی باشد، آن را نادیده می گیرم.. اما اگر درست باشد، باید بگویم که عراق دارای مردانی است که برای منافع عراق و ملت آن ارزش قائل هستند و دخالت در امور داخلی خود را نمی پذیریم و این امر از وظایف دیپلماتیک سفیر نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 491

به "تداوم مداخلات آمریکا در امور عراق در آستانه رای اعتماد به کابینه الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم مداخلات آمریکا در امور عراق در آستانه رای اعتماد به کابینه الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید