جزئیات درخواست فرمانده آمریکایی برای تشکیل سامانه پدافندی علیه ایران

به گزارش تور فرانسه، فرمانده نیروهای تروریست آمریکا در منطقه غرب آسیا خواستار تشکیل سامانه پدافندی مشترک علیه ایران در این منطقه شده است.

جزئیات درخواست فرمانده آمریکایی برای تشکیل سامانه پدافندی علیه ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، کنث مک کنزی، فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا از متحدان آمریکا در منطقه خواستار علیه ایران، پدافند مشترک تشکیل دهند.

مک کنزی در مصاحبه با شبکه خبری بلومبرگ این اظهارات را مطرح کرده است. بلومبرگ نوشته او به دنبال احیای تلاش های اجرانشده ای است که خواستار توسعه سامانه ای مشترک برای ردیابی تهدیدها از جانب ایران است.

مک کنزی گفت: چیزی که ما در نهایت می خواهیم این است که بتوانیم مشترکاً یک تصویر عملیاتی از جانب همه اعضای شورای همکاری خلیج [فارس] داشته باشیم تا آنها هم بتوانند بر اساس درون دادهای تهدید عمل کنند.

وی اضافه نمود: در یک فضای بی نقص، ترجیح ما سیدن به نقطه ای است که بتوانیم تصویر عملیاتی مشترکی داشته باشیم که همه آن را می بینند.

مک کنزی گفت هماهنگ سازی واکنش ها دست کم از سال 2010 که او مدیر دفتر امور برنامه ریزی سنت کام بوده هدفی بوده که دنبال شده است.

او گفت نگرانی ها در منطقه درباره پیشرفت های اخیر ایران در زمینه موشک های بالیستیک، به نوعی به ما کمک کرده اند کمی به سمت این هدف حرکت کنیم ولی هنوز به نقطه مقصد نرسیده ایم.

مک کنزی در ادامه گفت: ببینید، من وظیفه نظارت بر چنین سامانه ای را بر عهده نخواهم داشت. مسائل مربوط به حاکمیت کشورها مطرح است. مسائلی که منحصر به هر کشور هستند وجود دارند و ما همه این مسائل را پشت سر نگذاشته ایم. اما من فکر می کنم که ما در بهترین نقطه ممکن [نسبت به سال های قبل تر] قرار داریم.

او اضافه نمود حتی با وجود سرعت دریافت تهدیدهای ناشی از ایران تأسیس یک سامانه عملیاتی یکپارچه مستلزم این است که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به یکدیگر اعتماد کنند، ضمن اینکه آنها باید اراده داشته باشند تا چنین اطلاعاتی را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 673

به "جزئیات درخواست فرمانده آمریکایی برای تشکیل سامانه پدافندی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات درخواست فرمانده آمریکایی برای تشکیل سامانه پدافندی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید