حفتر: جامعه بین الملل مانع از اعزام نیروهای ترکیه ای به لیبی شوند

به گزارش تور فرانسه، فرمانده نیروهای شرق لیبی از جامعه بین الملل خواست تا مانع از اعزام نیروهای ترکیه ای به لیبی شوند.

حفتر: جامعه بین الملل مانع از اعزام نیروهای ترکیه ای به لیبی شوند

برای دیدن سواحل زیبای مدیترانه با سفر به آنتالیا در تابستان همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی که به مصر سفر نموده است، روز دوشنبه از کشورهای عربی خواست تا با دخالت های ترکیه در لیبی مقابله نمایند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه العربیه، وی همچنین از کشورهای عربی خواست تا مانع از آن شوند که ترکیه ثروت های ملت لیبی را به یغما ببرد.

حفتر از جامعه بین المللی نیز خواست تا مانع اعزام نیروهای ترکیه ای به لیبی شوند.

سفر حفتر به مصر در بحبوحه حمله نیروهای وابسته به وی به طرابلس، پایتخت لیبی و همچنین یاری نظامی ترکیه به دولت وفاق ملی به نخست وزیری فائز السراج انجام می گردد.

در حالی که سازمان ملل دولت وفاق ملی را در لیبی به رسمیت شناخته است، اما مصر، امارات عربی متحده و عربستان سعودی از خلیفه حفتر حمایت می نمایند.

از سوی دیگر روز گذشته حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در جلسه ای با فرماندهان نظامی مستقر در نزدیک مرز سوریه از آمادگی کشورش برای اعزام نیرو به لیبی اطلاع داد و این اقدام را حمایت از منافع داخل و خارج ترکیه توصیف کرد. (جزئیات بیشتر)

ناظران سیاسی در حوزه لیبی، شرایط این کشور را بغرنج توصیف می نمایند. پس از سرنگونی حکومت معمر القذافی، این کشور درگیر جنگ داخلی شده و هم اکنون نیروهای شرق در حال جنگ با نیروهای غرب این کشور هستند.

هم اکنون لیبی تحت اداره دو قدرت است. یکی مجلس طُبرُق در شرق لیبی و دیگری دولت وفاق ملی در طرابلس (پایتخت) در غرب این کشور که به ترتیب، نیروهای شرق تحت حمایت عربستان، مصر، امارات، فرانسه و روسیه هستند و دولت در طرابلس تحت حمایت ترکیه، قطر و ایتالیاست.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 116

به "حفتر: جامعه بین الملل مانع از اعزام نیروهای ترکیه ای به لیبی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفتر: جامعه بین الملل مانع از اعزام نیروهای ترکیه ای به لیبی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید