دستکاری تنظیمات کروم توسط گوگل به خاطر کرونا

به گزارش تور فرانسه به نقل از زددی نت، گوگل تصمیم گرفته یکی از قابلیت های جدید مرورگر کروم برای حفاظت از حریم شخصی کاربران موسوم به سام سایت را غیرفعال کند تا از دیده نشدن بخش هایی از وب سایت های مختلف جلوگیری کند.

دستکاری تنظیمات کروم توسط گوگل به خاطر کرونا

قابلیت مذکور با این هدف به مرورگر کروم افزوده شده تا قسمت هایی از وب سایت ها که ایمن نبوده و موجب نشت اطلاعات کاربران می شوند، بلوکه شوند. اما گوگل تصمیم گرفته فعلاً این قابلیت را از کار بیندازد تا همه وب سایت ها به طور کامل دیده شوند و کاربران هیچ بخشی از آنها را از دست ندهند.

بعضی کاربران قبلاً اعلام نموده بودند که قابلیت SameSite موجب اختلال در مشاهده بعضی سایت ها می گردد و حتی بخش های زیادی از آنها را از دسترس خارج می نماید. از همین رو گوگل تصمیم گرفته به طور موقت سختگیری برای حفظ حریم شخصی کاربران را کنار بگذارد و بعد از خاتمه شیوع ویروس کرونا دوباره قابلیت مذکور را فعال کند.

به گفته جاستین شوه مدیر مهندسی کروم، با توجه به شرایط خاص جهانی بعد از شیوع ویروس کرونا، قابلیت SameSite به طور موقت از دسترس خارج شده است. زیرا اگر چه بخش اعظم اکوسیستم وب آماده این تغییر است، اما برای اینکه ثبات وب سایت ها در شرایط فعلی دچار مشکل نشده و خدمات رسانی سایت های بانکی، خرید آنلاین،دولتی و بهداشتی مختل نگردد، بهتر است از اعمال سخت گیری های این چنینی خودداری گردد.

قابلیت SameSite اولین بار برای گروه کوچکی از کاربران در ماه فوریه و همزمان با عرضه نسخه 80 مرورگر کروم فعال شد و گوگل قصد داشت به تدریج آن را برای همه کاربران مرورگر مذکور ارائه دهد که این تصمیم فعال به تأخیر افتاد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 412

به "دستکاری تنظیمات کروم توسط گوگل به خاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکاری تنظیمات کروم توسط گوگل به خاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید