سالیوان: معین نیست که مذاکرات وین به یک توافق ختم شود

به گزارش تور فرانسه، مشاور امنیت ملی آمریکا اذعان کرد که علی رغم حضور جدی همه طرف ها از جمله ایران در مذاکرات وین، هنوز نمی توان پیش بینی کرد که این مذاکرات قطعاً به یک توافق ختم خواهد شد.

سالیوان: معین نیست که مذاکرات وین به یک توافق ختم شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از فارین پالیسی، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری گفت که مذاکرات وین هنوز در وضعیتی نامشخص قرار گرفته است و نمی توان با اطمینان از حصول توافق در این مذاکرات طی هفته های آینده سخن گفت.

سالیوان در خصوص آخرین تحولات مربوط به مذاکرات وین به خبرنگاران گفت: ایرانی ها سیگنال هایی از تمایلشان به [تداوم] مذاکرات صادر کرده اند، اما هنوز مشخص نیست که آیا این مذاکرات به یک توافق ختم خواهد شد یا خیر.

وی اضافه نمود: من معتقدم که تهران با جدیت به پای میز مذاکره آماده است، اما فکر می کنم مذاکرات غیرمستقیم کارآیی کمتری [در مقایسه با مذاکرات مستقیم داشته باشد.

ایران بارها تأکید کرده است که از آنجا که آمریکا در سال 2018 رسماً از برجام خارج شده و دیگر جزو اعضای این توافق نیست، هیچ کننده ای از آمریکا نباید حق حضور در نشست های کمیسیون مشترک برجام را داشته باشد و کنندگان آمریکا تنها می توانند به صورت غیرمستقیم و از طریق متحدان اروپایی این کشور مواضع خود را مطرح کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1198

به "سالیوان: معین نیست که مذاکرات وین به یک توافق ختم شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالیوان: معین نیست که مذاکرات وین به یک توافق ختم شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید