شش نامزد نخست وزیری تونس چه کسانی هستند؟

به گزارش تور فرانسه، همزمان با برگزاری نخستین جلسه مجلس تونس، بعضی منابع تونسی فاش کردند که شش نفر برای نخست وزیری نامزد شده اند.

شش نامزد نخست وزیری تونس چه کسانی هستند؟

به گزارش گروه بین الملل تور فرانسه، امروز چهارشنبه نخستین جلسه مجلس جدید تونس برگزار گردید و همزمان با آن بعضی منابع مطلع، از نامزدی شش نفر برای تصدی سِمت نخست وزیری در دولت آینده خبر دادند.

یک منبع مطلع از مذاکرات مربوط به تشکیل دولت که خواست نامش فاش نشود، گفت که اغلب این افراد وابسته به حزبی خاص نیستند و مستقل هستند.

این منبع در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که نامزدهای نخست وزیری عبارتند از:

منجی مرزوق (58 ساله) کارشناس فنآوری ارتباطات پیشتر در دولت حمادی الجبالی (2012) و علی العریض (2013) وزیر فنآوری اطلاعات و ارتباطات بوده است

توفیق الراجحی (59 ساله) کارشناس اقتصادی و مسئول اجرای اصلاحات بزرگ در دولت

فاضل عبدالکافی (49 ساله) سِمت وزیر توسعه و سرمایه گذاری در دولت یوسف الشاهد را بر عهده داشت که در سال 2017 از سِمت خود استعفا کرد.

الحبیب کراولی کارشناس اقتصادی که شخصیتی مستقل است.

مروان العباسی (60 ساله) کارشناس اقتصادی که از فوریه 2018 ریاست بانک مرکزی تونس را بر عهده دارد.

الیاس الفخفاخ(47 ساله) از رهبران حزب التکتل الدیمقراطی من اجل العمل و الحریات که در دولت های حمادی الجبالی و علی العریض سِمت وزیر گردشگری و اقتصادی را بر عهده داشت.

امروز همچنین نخستین جلسه مجلس جدید شروع شد و عبدالفتاح مورو رئیس مجلس قبلی پس از ایراد سخنانی، ریاست جلسه را به راشد الغنوشی رئیس حزب النهضه تحویل داد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 9

به "شش نامزد نخست وزیری تونس چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش نامزد نخست وزیری تونس چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید