شهرداری می تواند متولی ساخت همراه سرای بیماران باشد

به گزارش تور فرانسه، عضو یکی از موسسات خیریه کشور با اشاره به این مطلب که امروز کسی متولی ساخت همراه سرای بیماران نیست گفت: شهرداری می تواند متولی این امر باشد.

شهرداری می تواند متولی ساخت همراه سرای بیماران باشد

به گزارش گروه اجتماعی تور فرانسه، یاسر هاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه های منطقه 2 شهرداری تهران گفت: یکی از هفده پروژه ای که امروز در منطقه 2 افتتاح شد پروژه همراه سرای بیماران بوده است.

وی ادامه داد: به نظر ما در بحث خدمات وابسته به موضوع سلامت کشور موضوع همراه سرا ها مورد غفلت واقع شده است و به طور کلی بیماران غیربومی هر شهر برای حضور در تهران مشکلاتی دارند.

عضو یکی از موسسات خیریه کشور افزود: فرض کنید تهران پایتخت نبود و قرار بود شما برای درمان به یکی از بیمارستان های شیراز بروید و آنجا مجبور بودید چند روزی هم بمانید حالا تصور کنید که برای آن چند روز قرار است در کجا اسکان داشته باشید آن هم با چه هزینه ای.

هاشمی گفت: امروز تعداد زیادی از هموطنان به تهران می آیند برای درمان عزیزانشان و این در حالی است که متأسفانه همراهان بیمار توانایی پرداخت هزینه های اقامت خود در تهران را ندارند.

وی افزود: از این رو تصمیم گرفتیم تا به ساخت همراه سرا ها برای همراهان بیماران اقدام کنیم و امروز شاهد افتتاح یکی از این همراه سرا ها در منطقه دو شهرداری تهران هستیم.

عضو یکی از موسسات خیریه کشور گفت: انتخاب منطقه دو برای ساخت همراه سرا از این جهت رخ داد که سه بیمارستان میلاد، بیمارستان حضرت رسول یکی دیگر از بیمارستان های مهم در این منطقه حضور دارند.

وی افزود: برای همراهان بیمار تا امروز هزار بن استفاده از همراه سرا صادر شده است که حدود 600 نفر از آن استفاده کرده اند که اگر به این آمار نگاه کنیم میبینیم که چه نقشی در کاهش آلام این همراهان بیماران ایفا شده است.

یاسر هاشمی گفت: متاسفانه امروز برای ساخت همراه سرا ها هیچ قانون مشخصی وجود ندارد و هیچ کس خود را متولی آن نمی داند، اما به نظر من باید شهرداری تهران خود را متولی این امر بداند و وورد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 135

به "شهرداری می تواند متولی ساخت همراه سرای بیماران باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری می تواند متولی ساخت همراه سرای بیماران باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید