طالبان: پس از خروج آمریکا، تهدیدی از افغانستان علیه غرب وجود ندارد

به گزارش تور فرانسه، گروه شبه نظامی طالبان نگرانی ها درباره اینکه افغانستان ممکن است بعدا به مقری برای حملات آینده علیه غرب تبدیل شود، رد کرد. آمریکا تاکید دارد که به اجرای تعهدش برای کاهش حضور نظامی در این کشور پایبند است.

طالبان: پس از خروج آمریکا، تهدیدی از افغانستان علیه غرب وجود ندارد

به گزارش تور فرانسه، به نقل از تایمز آو ایندیا، فرمانده ارشد آمریکا در این منطقه گفت، براساس توافقی که فوریه حاصل شد شمار نیروها به حدود 8600 تن کاهش یافت اما هشدار داد که شرایط باید برای خروج کامل تا سال آینده مهیا باشد.

ژنرال کنت مک کنزی، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا گفت: شرایط باید مهیا باشد تا ما را راضی کند؛ اینکه حملاتی علیه سرزمین ما از افغانستان نشات نگیرد.

به گفته مک کنزی، طالبان دوست گروه داعش نیست اما باید دید آن ها برای مقابله با القاعده که به عنوان عامل حملات مرگبار 11 سپتامبر شناخته می شود، چه کاری انجام خواهد داد. او در مراسمی به میزبانی موسسه آسپن تاکید کرد: بنابراین روی اقدامات طالبان متمرکز هستیم؛ اینکه با ادامه این فرایند، آن ها چطور در این مذاکرات مشارکت می کنند.

گروه طالبان گفته است، به توافق فوریه خصوصا نگرانی آمریکا و غرب درباره تهدید علیه آن ها از جانب افغانستان متعهد است. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان تاکید کرد: کشور ما علیه هیچ طرف دیگری استفاده نخواهد شد. آن ها نباید نگران باشند.

با این حال، گزارش جدید کارشناسان به شورای امنیت تاکید دارد که القاعده و طالبان همچنان روابط نزدیکی دارند و درباره مذاکرات با ایالات متحده آمریکا هم رایزنی های مداوم صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 577

به "طالبان: پس از خروج آمریکا، تهدیدی از افغانستان علیه غرب وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: پس از خروج آمریکا، تهدیدی از افغانستان علیه غرب وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید