معاون وزیر بهداشت: هنوز موج اول کرونا را پشت سر نگذاشته ایم

به گزارش تور فرانسه، معاون درمان وزیر بهداشت گفت: هنوز موج اول شیوع ویروس کرونا را در کشور پشت سر نگذاشته ایم تا به موج دوم هم برسیم.

معاون وزیر بهداشت: هنوز موج اول کرونا را پشت سر نگذاشته ایم

به گزارش تور فرانسه بهنقل از تسنیم، قاسم جان بابایی گفت: با توجه به این که بیمارستان ها در شرایط کرونایی با کاهش درآمد روبه رو بودند، جهت مقابله با ویروس کرونا؛ حدود 4000 میلیارد تومان برای جبران کسری درآمد بیمارستان های کل کشور از صندوق ذخیره ارزی تخصیص داده شد.

وی با اشاره به این که تزریق منابع اقتصادی از صندوق ذخیره ارزی برای بیمارستان های کل کشور، تنها برای مدتی اثربخش است، اضافه کرد: تا به امروز تنها یک سوم از 4000 میلیارد تومان برای مبارزه با ویروس کرونا در بیمارستان ها از صندوق ذخیره ارزی به وزارت بهداشت تخصیص یافته است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: هر زمانی که اعتبار تخصیصی پرداخت گردد آن را در اختیار بیمارستان ها می گذاریم.

جان بابایی با ذکر این که هزینه درمان بیماران کرونایی به مراتب بالاتر از سایر بیماران است، گفت: مثلاً وقتی بیمار عادی در بیمارستان بستری می گردد لزومی ندارد پرستار و پزشکی لوازم حفاظتی مصرف نمایند به همین خاطر بیمارستان های کشور از نظر هتلینگ و هزینه های مصرفی متحمل ضرر و زیان شده اند.

وی توضیح داد: آسیب عدم پرداخت هزینه درمان بیماران کرونایی از سوی بیمه ها که در بیمارستان ها شاهد آن هستیم متوجه مردم می گردد، چون باید بیمارستان ها سرپا باشند تا بتوانیم به همه بیماران اعم از کرونایی و غیرکرونایی خدمات ارائه دهیم و از طرفی خریدار خدمات هم عملاً بیمه ها هستند و اگر بیمه ها همکاری نمایند می توانیم هزینه درمان بیماران کرونایی را به عدد واقعی برسانیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تأمین کادر درمانی بیمارستان ها گفت: قرار بود 9000 کادر درمانی به بیمارستان های کشور جذب شوند که سال گذشته توانستیم کمتر از 50 درصد از 9هزار کادر درمانی را جذب کنیم و امیدواریم شرایط فراهم گردد تا نیروهای درمانی باقی مانده را نیز در جهت ارائه خدمات مطلوب تر به مردم جذب کنیم.

جان بابایی تأکید کرد: حقوق و مزایای کادر درمانی عمدتاً از محل درآمدهای اختصاصی تأمین می گردد و خوشبختانه پرداختی های دانشگاه علوم پزشکی تبریز از میانگین کشوری هم بالاتر است، بر این اساس قرار بر این شد پرداختی های کادر درمانی اعم از کارانه و غیره در 2 ماه آینده تسریع گردد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که پیش بینی شما در رابطه با شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور چگونه است؟ اظهار داشت: هنوز موج اول شیوع ویروس کرونا را در کشور پشت سر نگذاشته ایم تا به موج دوم هم برسیم.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سفری یک روزه به شهرستان اهر، ضمن افتتاح مرکز جامع سلامت روستایی روسجان و بخش روان بیمارستان اهر از بخش های مراقبت از بیماران کرونایی بیمارستان باقرالعلوم(ع) اهر بازدید کردند و جویای حال بیماران شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 607

به "معاون وزیر بهداشت: هنوز موج اول کرونا را پشت سر نگذاشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر بهداشت: هنوز موج اول کرونا را پشت سر نگذاشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید