افزایش حملات لفظی در آستانه دور دوم مذاکرات صلح افغانستان

به گزارش تور فرانسه، همزمان با نزدیک شدن به شروع دور دوم مذاکرات صلح افغانستان و طالبان در دوحه،حملات لفظی طالبان ،امریکا و دولت افغانستان نسبت به یکدیگر افزایش یافته است .

افزایش حملات لفظی در آستانه دور دوم مذاکرات صلح افغانستان

مقامات دولتی افغانستان در چند روز گذشته با انتقاد از ادامه حملات هدفمند طالبان به فعالان مدنی ،خبرنگاران و غیر نظامیان، خواهان برقراری آتش بس شده اند و به صراحت اظهار داشتند که گفت و گو و ادامه خشونت ها ممکن نیست،طالبان باید هرچه زودتر آتش بس را بپذیرد.

از سوی دیگر طالبان نیز می گوید آمریکایی ها در چند روز گذشته با نقض توافقنامه به نیروهای دولتی در حمله به مواضع آنها همکاری داشته اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان امروز در توئیتی نوشت طی چند روز گذشته جنگنده های آمریکایی مواضع طالبان را در استانهای ننگرهار، قندهار و هلمند بمباران نموده اند.

وی اضافه کرد:در عملیات نظامی نیروهای ارتش افغانستان در شهرستان ارغنداب جنگنده های آمریکایی از آنها حمایت هوایی نموده اند.

مجاهد این حملات را سرپیچی آمریکایی ها از توافقنامه عنوان نموده و گفته است که اگر این حملات متوقف نگردد آنها نیز عکس العمل جدی نشان خواهد داد.

سخنگوی طالبان با اشاره به سخنان وزیر خارجه آمریکا که گفته است در سال گذشته هیچ نیروی این کشور در افغانستان کشته نشده اظهار داشت واشنگتن نیز باید به تعهداتش به طالبان پایبند باشد.

سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان ضمن رد این ادعای طالبان نوشته است که آنها تنها از نیروهای افغان در برابر حملات طالبان حمایت می نمایند.

سانی لگیت، در توئیتی نوشت: طالبان باید درآستانه شروع دور دوم گفت وگوها ،حملات هدفمند علیه خبرنگاران، فعالان مدنی و دولتی را متوقف نموده و خشونت ها را کاهش دهند.

به گفته وی، آمریکا بارها به طرف های جنگ افغانستان گفته است که خشونت ها باید کاهش یابد.

مجلس افغانستان امروز مسعود اندرابی وزیر کشور را برای شرح در باره شرایط امنیتی این کشور به مجلس فراخواند.

اندرابی در نشست علنی مجلس گفت که طالبان یک جنگ تمام عیار را برای سال آینده تدارک می بیند.

وی اضافه کرد:نیروهای افغانستان برای دفاع از مردم و نظام آمادگی کامل دارند.

وزیر کشور افغانستان طالبان را عامل تمامی حملات هدفمند در شهرها دانست و گفت که تاکتیک جدید طالبان به عهده نگرفتن حملات است .

در چنین شرایطی قرار است هیأت مذاکره نماینده دولت افغانستان فردا صبح برای شروع دور دوم مذاکرات صلح راهی دوحه شوند.

امروز چهارمین نشست هیأت مذاکره نماینده با شورای عالی مصالحه ملی برگزار شده تا خطوط اساسی هیأت دولتی برای مذاکره با طالبان به آنها ارائه گردد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 930

به "افزایش حملات لفظی در آستانه دور دوم مذاکرات صلح افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حملات لفظی در آستانه دور دوم مذاکرات صلح افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید