مقالات گردشگری

پارک اسکان یاسوج 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت 35 درصدی پارک اسکان یاسوج خبر داد و گفت: در این پارک آلاچیق، 70 سکوی نشیمن، سوئیت و سرویس بهداشتی پیش بینی شده است.

13 تیر 1399

شروع بازسازی کاروانسرای شاه عباسی در میامی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از بازسازی کاروانسرای شاه عباسی میامی اطلاع داد.

10 تیر 1399

دوچرخه سواری، یزد را هلند ایران می نماید

گردشگری در یزد مانند بسیاری از شهرهای گردشگرپذیر جهان، پیوند تنگاتنگی با دوچرخه سواری و پیاده محوری دارد و نصب دوچرخه های هوشمند اشتراکی می تواند یکی از شاخص های توسعه گردشگری در این شهر جهانی به شمار رود،

7 تیر 1399

پرداخت 250میلیون ریال یاری بلاعوض به موزه مردم شناسی ناخدا ابراهیمی بندرکنگ

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از پرداخت 250میلیون ریال یاری بلاعوض به موزه مردم شناسی ناخدا ابراهیمی بندرکنگ اطلاع داد.

5 تیر 1399

جشنواره ای با طعم شیرینی های سنتی در زنجان

خبرنگاران/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: برگزاری جشنواره استانی پخت شیرینی خانگی ویژه ماه مبارک رمضان به صورت مجازی در استان زنجان برگزار می گردد.

2 تیر 1399

حفظ ایمنی مسافران هواپیما از گزند کرونا

کروناویروسپرواز هواپیماهای جهان را با کاهش قابل توجهی روبرو کرده است.

1 تیر 1399

هشدار دبیرکل سازمان ملل درخصوص تهدیدات کرونا برای آفریقا

دبیرکل سازمان ملل نسبت به تهدید شدن فرایند پیشرفت توسعه در آفریقا در اثر همه گیری کروناویروس و گرفتار شدن میلیونها تن از مردم این قاره به فقر مطلق در اثر این بحران هشدار داد.

29 خرداد 1399

قهرمانان خبرنگاران در روزهای بحران کرونا

قهرمانان ما از سنگ و فولاد نیستند، پرواز نمی نمایند و شکست ناپذیر هم نیستند. قهرمانان ما انسان هایی هستند که ایستاده اند تا ایران در خانه بماند.

26 خرداد 1399

صدور 53 موافقت اصولی برای ایجاد تاسیسات گردشگری

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان بیان نمود: 53 فقره موافقت اصولی برای ایجاد و راه اندازی طرح های گردشگری در این استان صادر شد.

25 خرداد 1399

بهترین شهرهای چین برای زندگی کدام ها هستند؟

بهترین شهرهای چین برای زندگی | Best Chinese Cities for Lifeبه هر حال برای هر کسی در زندگی این اتفاق پیش آمده است که قصد عوض کردن محیط زندگی خود و زندگی در شهر و کشوری دیگر را داشته باشد. یکی از گزینه های افراد برای تغییر شهر و کشور خود برای محل زندگی، چین است. این کشور...

24 خرداد 1399

ممنوعیت سفر به ترکیه پس از شیوع کرونا

با توجه به ممنوعیت سفر به ترکیه چه مسافرانی اجازه ورود به این کشور را ندارند؟با شیوع ویروس کرونا و به دنبال پیشگیری از شیوع آن، تمامی پروازهای داخلی و بین المللی ترکیه به حالت تعلیق درآمده است. طبق این تصمیم دولت ترکیه از ورود مسافران با ملیت هایی که...

21 خرداد 1399

گزارش، وقتی اردوغان مخالفان و کرونا را هم سنگ هم قرار می دهد

رئیس جمهور ترکیه٬ مخالفین سیاسی و رسانه های مخالف را به ویروس تشبیه نموده و آنان را خرابکار دانست.

19 خرداد 1399

تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقا تا اردیبهشت به نیم میلیون نفر می رسد

به نوشته نشریه مچ چاپ پاریس ، متخصصان عفونی پیش بینی نموده اند که تا اوایل ماه مه (اردیبهشت) بیش از 450 هزار تن در آفریقا به ویروس کرونا مبتلا شوند.

9 خرداد 1399

نماینده کُرد عراق: الزرفی شانسی برای تشکیل دولت ندارد

یک نماینده کرد در مجلس عراق گفت که 6 گروه سیاسی شیعه با نخست وزیری الزرفی مخالفند و او پیروز به تشکیل دولت نخواهد شد.

8 خرداد 1399

مسکو کانون اصلی خطر ابتلا به کرونا در روسیه، بیش از 5300 نفر مبتلا شدند

در حالی که تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه در مجموع به بیش از 5300 نفر رسیده، در مسکو تنها طی یک روز 536 مورد جدید آلودگی ثبت شده و شهردار پایتخت هم از تصمیمات سخت گیرانه تری برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری اطلاع داد.

5 خرداد 1399

چند درصد ایرانی ها نوروز امسال به مسافرت رفتند؟

به گزارش تجارت نیوز، با شیوع کرونا اخبار ضد و نقیضی درباره مسافرت نوروزی ایرانی ها منتشر شد و مسافران با انتقادهای تند بسیاری از کاربران فضای مجازی روبرو شدند. از آن سو، برخی دیگر از کاربران اعتقاد داشتند سفرهای نوروزی مردم به عمد پررنگ شده است تا تقصیر...

5 خرداد 1399

سفر دریایی به اروپا با تور کشتی کروز بدون ویزا

سفر دریایی به اروپا بدون شک برای بسیاری از افراد یک آرزوی عظیم تلقی می گردد ولی عده ای از افراد به دنبال خرید تور کشتی کروز بدون ویزا هستند تا دردسرهای دریافت ویزا را برای سفر با کشتی کروز نداشته باشند. دست یابی به هر آرزویی سختی های خاص خودش را دارد. یکی...

30 اردیبهشت 1399

گزارش، اردوغان و موقعیت ترکیه در جهانِ پساکرونا

رئیس جمهور ترکیه امیدوار است که در دوران پس از انتها بحران کرونا در جهان، ترکیه صاحب موقعیت ویژه ای شود و زودتر از موعد به اهداف 2023 دست پیدا کند.

29 اردیبهشت 1399

بازگشت آخرین گروه گردشگران روس از مصر و امارات

روز یکشنبه آخرین گردشگران روس از دو کشور امارات متحده عربی و مصر به مسکو بازگردانده شدند، عملیات خارج کردن شهروندان روس از سایر کشورها با هماهنگی وزارت امور خارجه و سفارت خانه های روسیه انجام می گردد.

28 اردیبهشت 1399

قیمت روز مسکن 1398، 8، 1، قیمت 160 میلیون تومانی آپارتمان 70 متری در تهران

آنالیز بازار مسکن در تهران حاکی از آن است که یک واحد مسکونی 70 متری در ظفر یک میلیارد تومان و آپارتمانی با همین متراژ در رباط کریم 160 میلیون تومان قیمتگذاری شده است.

26 اردیبهشت 1399
تعداد: (176)