فرهنگ و هنر

عرضه ویژه کتاب فرهنگ سخنان امام حسن مجتبی (ع)

انتشارات امیرالمومنین عرضه ویژه کتاب فرهنگ سخنان امام حسن مجتبی (ع) را در ماه رمضان در دستور کار قرار داد.

18 تیر 1399

خبرنگاران روایت سخنگوی دولت از دیدار با مرحوم نجف دریابندری

تهران- خبرنگاران- سخنگوی دولت در یادداشتی در اینستاگرام درباره دیدارش با مرحوم نجف دریابندی در بیمارستان نوشت: ایشان از استعدادهای کم نظیری بود که با زحمت و تلاش در طول سالهای فعالیت خود، بیش از 20 اثر برجسته ادبی و فلسفی دنیا را به فارسی ترجمه کرد. ...

16 تیر 1399

محققان چینی در سودای ساخت ترمیناتور واقعی!

شخصیت اصلی فیلم ترمیناتور که یک ربات قاتل شرور بود، قادر به تبدیل به شکل مایع و تغییر خود در شکل و اندازه های مختلف بود. اکنون محققان چینی در پی ساخت چنین فلزی هستند که به شکل مایع درآید و بتوان به آن شکل و اندازه های متفاوت داد.

15 تیر 1399

پارک اسکان یاسوج 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت 35 درصدی پارک اسکان یاسوج خبر داد و گفت: در این پارک آلاچیق، 70 سکوی نشیمن، سوئیت و سرویس بهداشتی پیش بینی شده است.

13 تیر 1399

خبرنگاران استاندار خراسان شمالی فرهنگ دوستان را به کتابخوانی رضوی فراخواند

بجنورد- خبرنگاران - استاندار خراسان شمالی در پیامی، مردم و به ویژه فرهنگ دوستان این استان را به شرکت فعال در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

13 تیر 1399

شروع بازسازی کاروانسرای شاه عباسی در میامی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از بازسازی کاروانسرای شاه عباسی میامی اطلاع داد.

10 تیر 1399

ونیز بعد از یخبندان

درتصاویر زیر می توانید ونیز را در یخبندان ببینید، ولی این عکس ها واقعی نیستند!

10 تیر 1399

خبرنگاران طرح های عمرانی کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد

تهران- خبرنگاران- طرح های عمرانی کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد که با تکمیل طرح های عمرانی- خوابگاهی ظرفیت اسکان دانشجویان این دانشگاه حدود 45 درصد افزایش می یابد.

9 تیر 1399

3 دلیل که بچه ها در ساعت 9 به خواب بروند

شاید یکی از سخت ترین کار ها برای بچه ها خوابیدن است. والدین وقت زیادی را برای خواباندن بچه ها شان به ویژه در سال های اول زندگی شان می گذارند.

6 تیر 1399

پرداخت 250میلیون ریال یاری بلاعوض به موزه مردم شناسی ناخدا ابراهیمی بندرکنگ

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از پرداخت 250میلیون ریال یاری بلاعوض به موزه مردم شناسی ناخدا ابراهیمی بندرکنگ اطلاع داد.

5 تیر 1399

تصویر خردادی بازار مسکن بعد از حذف قیمت آگهی ها

اولین برداشت از بازار مسکن شهر تهران بعد از20 روز که از حذف قیمت آگهی های فروش ملک می گذرد حاکی از آن است که سرعت رشد ماهیانه قیمت های پیشنهادی در خرداد ماه حدود 2 درصد نسبت به اردیبهشت کاهش یافته اما تعداد فایل های طرف عرضه افت نموده است.

5 تیر 1399

چشم انسان چند مگا پیکسل است و آیا ما توانایی مشاهده جزئیات 8K را داریم؟

کیفیت عکاسی در دوربین های عکاسی و موبایل ها در حال افزایش است بتازگی دوربین های موبایل های پرچمدار می توانند با 108 مگاپیکسل عکاسی نمایند اما کیفیت چشم ما چقدر است و تا چه میزان می تواند این افزایش کیفیت را درک کند؟

4 تیر 1399

جشنواره ای با طعم شیرینی های سنتی در زنجان

خبرنگاران/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: برگزاری جشنواره استانی پخت شیرینی خانگی ویژه ماه مبارک رمضان به صورت مجازی در استان زنجان برگزار می گردد.

2 تیر 1399

انتقاد از احتمال ادغام تنها پژوهشکده آبخیزداری کشور

سال 98 سال سیلاب نام گرفت. در این سال 138سیل بزرگ و کوچک در سطح حوزه های آبخیز کشور به وقوع پیوست که نه تنها خسارت مالی زیادی به بار آورد و به زیرساخت های 16 استان کشور آسیب زد بلکه سبب فوت تعدادی از هموطنانمان شد. با وجود وقوع سیل های شدید و مکرر در ایران قرار...

29 خرداد 1399

واگذاری محتوای مشاوره ای شبکه شاد به خراسان رضوی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: دبیرخانه فراوری محتوای مشاوره در شبکه شاد به خراسان رضوی واگذار شد.

28 خرداد 1399

صدور 53 موافقت اصولی برای ایجاد تاسیسات گردشگری

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان بیان نمود: 53 فقره موافقت اصولی برای ایجاد و راه اندازی طرح های گردشگری در این استان صادر شد.

25 خرداد 1399

کره جنوبی صاحب پرسرعت ترین اینترنت دنیا &hellip

دسترسی به این سرعت باورنکردنی ممکن خواهد بود، زیرا در فناوری یاد شده از دو باند فرکانسی مختلف استفاده شده است تا هرگونه تداخل از بین برود.

25 خرداد 1399

تاریخچه موزاییک و موزاییک سازی و نحوه ساخت آن در منزل

از دوران باستان تا به امروز، موزاییک با رنگ های خیره کننده و ظاهر دلفریب خود، نقش اساسی در طراحی و معماری دنیا داشته است. موزاییک با ترکیب تکه های شیشه یا مواد دیگر که با دقت فراوان در کنار هم چیده می گردد، ظاهر فوق العاده جذابی به دکوراسیون و محیط شهری...

17 خرداد 1399

دستگیری 100 نفر از معرضان به قرنطینه در آلمان و اتریش

صد ها نفر از معترضان به قوانین سرسختانه قرنطینه مربوط به کرونا با تجمع در مرکز برلین و وین خواهان لغو این محدودیت ها شدند و پلیس آلمان نیز بیش از یکصد نفر از معترضان را دستگیر کرد.

16 خرداد 1399

نقد فیلم طلا؛ شانس هیچ وقت در خانه بدشانس را نمی زند

فیلم طلا بازگشت پرویز شهبازی بعد از مالاریا به سینمایی است که از او انتظار داریم. یک درام پرکشش که به شیوه شهبازی آرام آرام روایت می گردد و زیر پوست تماشاگر می رود. از همان سکانس های ابتدایی تنش را در فیلم می گردد حس کرد. یک گریز کوتاه به زندگی هر کدام از...

7 خرداد 1399
تعداد: (71)