الگوبرداری مس از پرسپولیس در قهرمانی لیگ برتر فوتسال

به گزارش تور فرانسه، علل مختلفی برای نتیجه گیری تیم فوتسال مس سونگون وجود دارد.

الگوبرداری مس از پرسپولیس در قهرمانی لیگ برتر فوتسال

به گزارش خبرنگاران، تیم مس سونگون برای چهارمین فصل پیاپی عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتسال را کسب کرد تا هم از حیث تعداد قهرمانی و هم از جنبه توالی قهرمانی رکورددار بیست و دو دوره این رقابت ها گردد.

مس سونگون در شرایطی پیروز به کسب این عنوان شد که تیم هایی چون گیتی پسند اصفهان، کراپ الوند و سن ایچ ساوه نیز در زمره مدعیان این دوره بودند اما در نهایت جام در تبریز ماند.

این اتفاق خیلی ها را یاد عملکرد پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال می اندازد و به نظر می رسد الگوبرداری مسی ها نیز از همین پرسپولیس باشد.

این تیم در بخش مدیریت، فنی و بازیکنان تقریبا شیوه پرسپولیس را پیاده نموده است. در بعد مدیریت این تیم در این سال ها تحت مدیریت محمدرضا کافی و حامد نجفی بوده و توانسته به قهرمانی برسد.

در این فصل مس سونگون لیگ را با مدیریت نجفی شروع کرد اما مدیران ارشد مس پس از چند نتیجه ضعیف و حواشی ایجاد شده در سطح مدیریت، دست به تغییر مدیرعامل باشگاه مس سونگون زدند تا با روی کار آمدن کافی، مس بار دیگر روی ریل قهرمانی قرار بگیرد.

کافی که پیش از این هم سابقه قهرمانی در لیگ برتر و آسیا را با مس سونگون داشت با آشنایی از شرایط باشگاه و برقراری ارتباط درست با کادرفنی و بازیکنان راستا قهرمانی این تیم را هموار کرد.

در بعد فنی نیز در سال های اخیر عموما یک تفکر در این تیم حاکم بوده و همین تفکر باعث شده تا اسکلت اصلی مس سونگون نیز حفظ گردد.

افضل یا دستیاران او در این فصول روی نیمکت مس سونگون بودند. همین عامل باعث شده این تیم با کمترین تغییر در ترکیب خود در چهار فصل اخیر آبدیده شده و بر خلاف تیمی مثل گیتی پسند که هر ساله مربی و بازیکنان خود را تغییر می دهد پیروزیت خود را مدیون ثبات در سیستم فنی تیم و حفظ اسکلت اصلی باشد که باعث شده آن ها به سمت قهرمانی راهنمایی شوند.

به نظر می رسد برای فصل آینده نیز تفکر مدیران مس حفظ اسکلت اصلی تیم و ادامه همین روینمودهای تاکتیکی باشد به مانند آنچه که در پرسپولیس اتفاق افتاده و سرخپوشان پس از رفتن برانکو نیز تفکرات او را ادامه دادند و اسکلت اصلی تیم نیز هر فصل با تغییرات اندکی روبرو بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1155

به "الگوبرداری مس از پرسپولیس در قهرمانی لیگ برتر فوتسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوبرداری مس از پرسپولیس در قهرمانی لیگ برتر فوتسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید