به دنبال تغییر کاربری تعدادی از واحدهای مسکن در شیرین شهر هستیم

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت عمران شیرین شهر گفت: خیلی به دنبال آن نیستیم تا فضای متراکم شهری را در شیرین شهر ایجاد کنیم و به همین منظور به دنبال تغییر کاربری تعدادی از واحدهای مسکن در شیرین شهر هستیم.

به دنبال تغییر کاربری تعدادی از واحدهای مسکن در شیرین شهر هستیم

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

رضا فرهادزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: حدود 5 هزار واحد مسکن مهر در شیرین شهر در حال ساخت است که از این میزان، تعدادی را می خواهیم به مردم واگذار کنیم و تعدادی دیگر را با تغییر کاربری، به دانشگاه، فضای اقامتی ورزشی و ... اختصاص دهیم.

وی اضافه کرد: حدود 1000 هزار واحد از 5 هزار واحد مسکن در شیرین شهر بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی و قابلیت واگذاری دارند و باقی مانده آن ها نیز با پیشرفت های فیزیکی متفاوتی در حال ساخت هستند.

فرهاد زاده توضیح داد: شیرین شهر با حریم مصوب 6 هزار هکتار و محدوده هزار هکتاری در فاصله 27 کیلومتری جنوب غربی اهواز واقع شده است و این فاصله با جاده جدیدی که اواخر سال 94 به بهره برداری رسید، از 45 کیلومتر به 27 کیلومتر کاهش پیدا کرد.

وی گفت: احداث این جاده و کاهش فاصله شیرین شهر از اهواز نقش جدی در ارتقای این شهر و افزایش تمایل مردم برای حضور در این شهر داشته است.

فرهادزاده مطرح کرد: علاوه بر این، شیرین شهر به جاده قدیم خرمشهر و آبادان نیز دسترسی دارد که این دو جاده نیز به عنوان دیگر دسترسی های این شهر نقش مهمی در ارتقای شرایط شیرین شهر دارد.

وی اعلام کرد: بحث اتصال ریلی شیرین شهر به راه آهن جمهوری اسلامی و خط اهواز - خرمشهر موضوعی است که طبق پیگیری های انجام گرفته و دستور وزیر راه، امیدواریم هرچه سریعتر اجرایی گردد و تا به امروز نیز حدود 60 درصد از این راستا زیرسازی شده است.

فرهادزاده ادامه داد: باقی مانده راستا نیز با توجه به سیاست های توسعه ریلی و دستور وزیر راه، قرار است هر چه سریعتر اجرایی گردد تا با ریل باس، هم بحث مسافر و هم بحث بار در کنار جاده انجام گیرد.

وی اظهار کرد: بحث احداث خط ریلی شیرین شهر و کوتاه شدن جاده دسترسی به اهواز، مجموعاً بستر مناسبی را در کنار رودخانه کارون مهیا می نماید و می تواند به جذب سرمایه گذار برای بحث های گردشگری و توریستی یاری کند و هم بحث اتصال شیرین شهر به راه آبی را ممکن سازد.

فرهادزاده با بیان این که افق جمعیتی 70 هزار نفری برای شیرین شهر در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به ظرفیت های موجود برای جذب سرمایه گذار در زمینه های مختلف به خصوص ظرفیت های گردشگری و توریستی، می توان نسبت به انجام کارهای مختلف در شیرین شهر پرداخت.

وی اضافه کرد: 135 هکتار ناحیه صنعتی برای شیرین شهر در نظر گرفته شده است که ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در آن وجود دارد و از این 135 هکتار، معابر حدود 40 هکتار آن آماده سازی شده، اما هنوز فعالیت خاصی در این ناحیه صنعتی انجام نگرفته است.

فرهاد زاده با اشاره به حدود 800 واحد ساخته شده در محله کهن دیار شیرین شهر گفت: با توجه به تراکم پایین این منطقه، فضایی فراهم شد تا مردم بتوانند در این منطقه براحتی ساکن بشوند و اکنون نیز حدود 200 خانوار در این منطقه ساکن شده اند و تمام زیرساخت های مورد احتیاج در منطقه نیز تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: 80 درصد از این 200 خانوار ساکن شده در شیرین شهر ظرف 8 ماه اخیر در آنجا ساکن شده اند و اکنون نیز جمعیت در حال افزایش است و دلیل آن نیز احداث مرکز درمانی مجهز، مدرسه و فضای ورزشی در این منطقه بوده است.

مدیرعامل شرکت عمران شیرین شهر همچنین از آماده سازی قطعات ویلایی با تراکم کم جهت احداث باغ ویلا در شیرین شهر خبرداد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 183

به "به دنبال تغییر کاربری تعدادی از واحدهای مسکن در شیرین شهر هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دنبال تغییر کاربری تعدادی از واحدهای مسکن در شیرین شهر هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید