بیشتر کانادایی ها پس از 55 سالگی حس شادمانی بیشتری دارند

به گزارش تور فرانسه، یک بررسی تازه در کانادا که در سطح ملی انجام شده است نشان می دهد که کانادایی ها بعد از سن 55 سالگی و هنگامی که درآمد بیشتری به دست می آورند، شادتر هستند. البته این مطالعه نشان داده که اغلب آنها پول را به نام یک عامل کلیدی که بر این حس شادمانی تاثیر می گذارد، در نظر نمی گیرند.

بیشتر کانادایی ها پس از 55 سالگی حس شادمانی بیشتری دارند

برای سنجش شاخص شادمانی که از طریق وب سایت Leger تهیه و منتشر می شود، از کانادایی ها در سراسر کشور خواسته شد تا سطح شادی خود را در مقیاسی از یک تا 10 تعیین کنند و اعلام کنند که کدام فاکتورها بیشترین تاثیر را بر مقدار شادمانی آنها می گذارند.

در نظرسنجی آنلاینی که بین 11 تا 17 ژوئن امسال انجام گرفت، تعیین شد که نیمی از پاسخ دهندگان مقدار شادمانی خود را 8 از 10 در نظر گرفتند که تقریبا هیچ تفاوتی بین منطقه ها روستایی و شهری وجود نداشت.

بنا بر نتایج این تحقیق ساکنان سواحل شرقی با 56 درصد و کبک با 55 درصد به ترتیب مقدار بالایی از شادی را در کانادا دارا بوده اند. ساکنان بریتیش کلمبیا با 52 درصد در رتبه سوم قرار داشتند. شرکت کنندگان انتاریویی در انتهای این فهرست قرار داشتند و تنها 47 درصد از آنها سطح بالایی از شادمانی را گزارش کردند.

مقدار شاخص شادمانی برای شرکت کنندگان بین سنین 18 تا 54 ساله در سطح 44 درصد ثابت ماند، اما پس از 55 سالگی به 61 درصد افزایش یافت.

مشارکت کنندگانی که درآمد بالاتری داشتند، از شاخص شادمانی بالایی هم برخوردار بودند.

44 درصد از افرادی که 40 هزار دلار یا کمتر در سال درآمد داشته اند، سطح بالایی از شادی را گزارش نموده اند؛ اما این رقم برای افرادی که 80 هزار دلار در سال درآمد داشتند به 53 درصد رسید. همچنین 58 درصد از افراد دارای درآمدهای بالاتر از 80 هزار دلار اذعان نموده اند که در زندگی احساس شادی می کنند.

این مطالعه نشان می دهد که تنها هشت درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که شرایط مالی یکی از محرک های اصلی شادی در زندگی آنهاست.

همچنین 24 و 19 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که حس آزادی و برآورده شدن انتظارات آنها از نوع زندگی، کلید شادمانی و خوشبختی آنهاست.

بین 5 تا 7 درصد هم به رسمیت شناخته شدن از طرف همسالان و خانواده، سلامتی، مقدار نگرانی آنها در مورد آینده و حسن نیت دیگران را به نام عوامل اصلی موثر بر خوشبختی خود دانسته اند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که افرادی که مالک خانه هستند بیشتر از مستاجرین احساس شادی دارند و شاخص شادمانی در آنها به ترتیب 57 درصد و 40 درصد می باشد. همچنین افرادی که تنها زندگی می کنند در مقایسه با عده ای که با دیگران زندگی می کنند از مقدار شادی کمتری برخوردار بوده اند و به ترتیب دارای شاخص 43 و 53 می باشند.

این نظرسنجی آنلاین 2،504 کانادایی را برای معین شاخص شادمانی مورد بررسی قرار داده است. کارشناسان می گویند نمی توان برای چنین نظرسنجی هایی حاشیه خطا در نظر گرفت، زیرا آنها به طور تصادفی از مردم نمونه برداری نمی کنند.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1310

به "بیشتر کانادایی ها پس از 55 سالگی حس شادمانی بیشتری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر کانادایی ها پس از 55 سالگی حس شادمانی بیشتری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید