زندگی 35 درصد جمعیت شهری لرستان در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران/لرستان رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی راه و شهرسازی لرستان گفت: 35 درصد جمعیت شهری استان در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی زندگی می کنند.

زندگی 35 درصد جمعیت شهری لرستان در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی

برزو بردی نشین در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: 343 هکتار بافت تاریخی در استان وجود دارد که از این میزان بافت تاریخی 71 هکتار در خرم آباد و 272 هکتار در بروجرد است.

وی اضافه کرد: 16 درصد مساحت شهری استان در بافت های فرسوده قرار دارند.

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی راه و شهرسازی لرستان بیان نمود: در مجموع 2050 هکتار بافت فرسوده و سکونتگاهی در لرستان وجود دارد که 35 درصد جمعیت استان را در خود جای داده است.

بردی نشین مطرح نمود: از مجموع 2050 هکتار بافت فرسوده در استان 343 هکتار تاریخی، 870 هکتار ناکارآمد میانی و 837 هکتار سکونتگاه غیررسمی هستند.

وی شرح داد: هم اکنون در خرم آباد 11 منطقه سکونتگاهی و حاشیه نشینی وجود دارد که در حال مطالعه هستیم تا با پیگیری های لازم منطقه ماسور را نیز به این 11 منطقه اضافه کنیم.

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه منطقه ماسور در خرم آباد 220 هکتار است، گفت: با مطالعاتی که خواهیم داشت قطعا تعداد جمعیتی که در بافت های فرسوده و سکونتگاهی در لرستان زندگی می کنند بیشتر خواهد بود.

بردی نشین یادآور شد: برای کل سکونتگاه های غیررسمی در لرستان 18 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی شهری پیشنهاد داده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 727

به "زندگی 35 درصد جمعیت شهری لرستان در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی 35 درصد جمعیت شهری لرستان در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید