فرهنگ مردم تایلند

به گزارش تور فرانسه، فرهنگ مردم مهمان‌نواز کشور تایلند از ترکیبی از کشورهایی همچون هند، چین و کامبوج به وجود آمده است. این مردم به اجداد، نیاکان و پادشاه خود احترام می‌گذارند.

فرهنگ مردم تایلند

مردم تایلند بسیار مهمان‌نواز و صلح‌جو می‌باشند و سلسله مراتب اجتماعی برای آن‌ها بسیار مهم می‌باشد. بزرگ‌ترها نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌ها و مراسم خانوادگی دارند.

کامل شدن تحصیلات شخص برای ازدواج، امری ضروری است و اگر فرد، پس از اتمام تحصیلاتش تمایل به ازدواج با فردی داشت، ابتدا باید با خانواده نامزد خود آشنا شود و سپس از خانواده خود بخواهد که خواستگاری او بروند. اگر هر دو خانواده موافقت کنند، ازدواج انجام می‌شود. داماد مبلغی را به عنوان پاداش بزرگ کردن عروس (شیربها) به پدر و مادر او می‌پردازد. صورتی، رنگ سنتی لباس عروس است و داماد نیز کت و شلوار سبک اروپایی یا یک ژاکت یقه پهن با شلوار می‌پوشد.

سبک احوال‌پرسی سنتی تایلندی‌ها، وای نام دارد و معمولاً به این ترتیب است که ابتدا فرد کوچک‌تر دست می‌دهد. نوک انگشتان را روی سر می‌گذارد و خم می‌شود تا صورتش با دست‌هایش مماس گردد. خطاب به خانم‌ها عبارت (ساوات- دی کا) و خطاب به آقایان، عبارت (ساوات- دی کراپ) به معنای سلام را ادا می‌کند؛ سپس بزرگ‌ترها به همین شیوه پاسخ آن‌ها را می‌دهند.  در مقام و موقعیت‌های اجتماعی دولتی نیز این‌که چه کسی چگونه باید احوال‌پرسی کند، مهم است. بچه‌ها هنگام رفتن به مدرسه و بازگشت به منزل همین به همین شیوه به والدین خود ادای احترام می‌کنند. نوع احوال‌پرسی، نشانه احترام و تکریم فرد به دیگران می‎باشد. در تایلند،  زوج‌های جوان در مناطق روستایی، غالباً با خانواده داماد زندگی می‌کنند و ممکن است چند نسل در یک خانه زندگی کنند. در این خانه‌ها معمولاً بزرگ‌ترین مرد، رییس خانواده است و اعضای خانواده باید در برابر بزرگ‌ترها مطیع باشند. خانواده‌ها معمولاً دو یا سه فرزند دارند و همه افراد خانواده در یک مزرعه کار می‌کنند. کوچک‌ترین دختر خانواده، خانه والدین را به ارث می‌برد و در عوض، او و همسرش باید از پدر و مادرشان در دوران پیری نگهداری کنند. برای تجربه یک سفر متفاوت و پر جاذبه با تور تایلند ارزان همراه بشوید.

انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 216

به "فرهنگ مردم تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ مردم تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید