نکاتی در مورد چیدمان گلدان در آپارتمان

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - یکی از زیباترین عناصر قابل استفاده در چیدمان داخلی گل و گیاه است. وجود گیاهان، مخصوصا در محیط های کوچک مانند آپارتمان، به فضا شادابی و طراوت می بخشد. اما مهمترین نکته چیدمان گلدان در آپارتمان، دانستن نحوه چیدن گیاهان در کنار هم برای داشتن منظره ای چشم نواز است.

نکاتی در مورد چیدمان گلدان در آپارتمان

نکاتی در مورد چیدمان گلدان در آپارتمان

1. گلدان های خود را روی سطوح مختلف بچینید

می توانید از باکس، قفسه و یا نیمکت برای چیدن گل ها در گوشه ای از منزل خود بهره ببرید. با انتخاب مناسب گل ها و ترکیب نور، طراوت جنگل های بارانی و استوایی در منزل تان حاکم خواهد شد.

2. از گلدان هایی با طیف رنگی یکسان بهره ببرید

باید بدانید همانگونه که برای زیباتر شدن فضا، در انتخاب گل و شرایط نگهداری آن وسواس به خرج می دهید، باید برای گلدان آن نیز وقت و هزینه صرف کنید. گلدان یکی از عناصر مهم است که با انتخاب درست جنس و رنگ آن، جلوه ای استثنایی به گیاه مورد علاقه خود می بخشید؛ بنابراین می توانید برای داشتن منظره ای زیبا، از ترکیب گیاهان و گلدان هایی با یک رنگ یا در یک طیف رنگی یاری بگیرید.

3. گلدان با هندسه های خاص را امتحان کنید

یکی دیگر از نکات مروبط به چیدمان گلدان در آپارتمان، توجه به ظاهر هندسی گلدان هایی است که قصد انتخاب آن ها را دارید. یکی از جذابترین گزینه های انتخاب گلدان برای گل های کوچک، گلدان هایی با هندسه های خاص است. چیدن این گلدان ها روی میز های عظیم یک انتخاب جسورانه خواهد بود.

4. آویز های مکرومه را به دکور داخلی منزل خود اضافه کنید

آویزان کردن گل ها از سقف یا میله در صورت ترکیب آویز مکرومه، می تواند جلوه ای زیبا به گیاه و منزل ببخشد. این آویز های مکرومه که در گذشته نیز یکی از انتخاب های مادر و مادرعظیم ها بوده، در صورتی که با نخ های رنگی بافته شوند، ترکیبی جالب و سرزنده در گوشه ای از منزل خلق می نمایند.

5. قلمه بزنید

آیا برای تکثیر گل ها، قلمه می زنید؟ قلمه ها را در گلدان های مختلف گذاشته و در هر گوشه از خانه برای دکور بهره ببرید؛ بنابراین علاوه بر یک گلدان، یک گیاه در حال جوانه زدن دارید که یکی از عناصر طراحی داخلی به سبک بوهمین یا مدرن نیز محسوب می گردد.

6. از گیاهان آویز در ارتفاع بهره ببرید

گیاهان آویز یکی از بهترین انتخاب ها برای پرکردن قفسه هایی هستند که به دلیل ارتفاع زیاد، چندان کاربردی ندارند. همچنین برای پر کردن یک دیوار خالی نیز انتخاب مناسبی محسوب می شوند. از زیباترین گیاهانی که می توانید برای قرار دادن در این قفسه ها انتخاب کنید، پوتوس ابلق و برگ بیدی و پاپیتال هستند. این گیاهان به دلیل داشتن برگ هایی با ترکیب رنگ زیبا می توانند منظره زیبایی را ایجاد نمایند.

7. گلدان های سفالی دست ساز بامزه را از خاطر نبرید

می توانید از گلدان هایی بهره ببرید که دست ساز هستند. این گلدان ها در اشکالی مانند صورت، سر و یا حتی مجسمه در بازار موجود هستند که کاشتن گیاه مناسب در آنها، ظاهری بامزه به آن ها می دهد.

8. یک گوشه از منزل خود را با گل و گیاه تزئین کنید

گوشه هایی از منزل هستند که هیچ چیزی آن ها را پر نمی نماید و همواره خالی می مانند. چیدمان گل و گیاه در این گوشه می تواند به محیط طراوت ببخشد. انتخاب گلدان های کوچک تا گیاهان با برگ های پهن و عظیم در این زاویه مجاز بوده و منظره ای جذاب و بدیع ایجاد می نماید.

9. از قلم نیاندازید گیاهان عظیم نیز یکی از انتخاب ها هستند

اگر بین پنجره و مبل پذیرایی تان جای خالی دارید، یک گل با گلدان عظیم و برگ های پهن، می تواند انتخاب جذابی برای پر کردن این فضای خالی باشد.

دلیل استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه بسیار زیاد است که از جمله آن می توان به زیبایی محیط و هوایی پاک و متبوع اشاره نمود. اگر شما هم در چیدمان آپارتمان خود از گل و گیاه استفاده نموده اید، عکس های زیبای خود را برای تیم خبرنگاران بفرستید تا آنها را با سایر مخاطبان به اشتراک بگذاریم.

برگرفته از: melyssagriffin

منبع: setare.com
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1144

به "نکاتی در مورد چیدمان گلدان در آپارتمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی در مورد چیدمان گلدان در آپارتمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید