نگرانی بانکداران از سایه سنگین نژاد پرستی بر اقتصاد آمریکا

به گزارش تور فرانسه، رئیس بانک مرکزی فدرال ایالت دالاس آمریکا گفت نژاد پرستی و نرخ بیکاری بالا میان نژاد های سیاهپوست و لاتین در حال ایجاد یک شکاف در اقتصاد آمریکاست.

نگرانی بانکداران از سایه سنگین نژاد پرستی بر اقتصاد آمریکا

به گزارش گروه اقتصادی تور فرانسه، رابرت کاپلان، رئیس بانک مرکزی فدرال ایالت دالاس آمریکا، گفت: نژاد پرستی سیستماتیک و نرخ بیکاری بالا میان سیاه پوستان و لاتین تباران آمریکایی به ایجاد یک شکاف در اقتصاد این کشور، منجر می شود.

به گزارش رویترز، وی گفت: داشتن یک اقتصاد جامع تر و فعال تر که همه فرصت حضور در آن را داشته باشند به ایجاد رشد سریع نیروی کار، بالا رفتن میزان تولید و همچنین افزایش رشد اقتصادی منجر می شود.

کاپلان تاکید کرد: با نظرات رافائل بوستیک، رئیس کل بانک مرکزی ایالت آتلانتا که تنها رئیس کل سیاهپوست بانک مرکزی در آمریکا محسوب می شود موافق است.

بوستیک روز جمعه خواستار انتها یافتن نژاد پرستی در آمریکا شده و از بانک مرکزی فدرال آمریکا خواسته بود تا برای کمک به این مسئله طرح ریزی کند.

کاپلان گفت این به نفع اقتصاد آمریکاست چرا که از نظر جمعیتی سیاهپوستان و لاتین تباران بیشترین نرخ افزایش جمعیت را در آمریکا دارند و اگر به صورت مساوی فرصت حضور در اقتصاد را نداشته باشند ما رشد اقتصادی پایین تری خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 579

به "نگرانی بانکداران از سایه سنگین نژاد پرستی بر اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی بانکداران از سایه سنگین نژاد پرستی بر اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید