886 سمن در بانک اطلاعاتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت شده است

به گزارش تور فرانسه، معاون دفتر مجامع و تشکل های مردم نهاد معاونت سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ثبت 886 سمن در بانک اطلاعاتی دفتر تشکل های وزارت میراث فرهنگی خبر داد.

886 سمن در بانک اطلاعاتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت شده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو مصاحبه، کامران سبزه میدانی یکشنبه 15 تیرماه با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه رواق تماشا متولی ثبت تشکل ها را وزارت کشور معرفی کرد و گفت: این وزارتخانه با ایجاد سامانه، افراد حقیقی و حقوقی را با اساسنامه ای خاص وارد میدان کرده که این جامعه از روستا تا شهر گسترش دارد.

به گفته این مقام مسئول هر کس ایده ای خاص در ذهن داشته باشد، قادر به فعالیت و ثبت تشکل در وزارت کشور است و شمار افراد حاضر در این تشکل نیز حداقل باید به عدد هفت برسد.

او افزود: این افراد اساسنامه موجود در سامانه وزارت کشور را تکمیل کرده و هدف و موضوع مورد فعالیت خود را ثبت می کنند و روش اجرایی آن نیز منجر به ارجاع این تشکل به سازمان یا وزارتخانه ای خاص می شود.

سبزه میدانی در بخشی دیگر از این گفت وگوی رادیویی شرح داد: دفتر امور مجامع و تشکل ها صرفا حوزه مردم نهاد را پوشش می دهد و کار خود را از سال 92 آغاز کرده است و در حال حاضر تشکل ها برای هر سه معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعال هستند.

او از وجود 206 تشکل در حوزه میراث فرهنگی خبر داد و افزود: در حوزه صنایع دستی 71 تشکل و در حوزه گردشگر 171 تشکل در بانک اطلاعاتی ما به ثبت رسیده است.

سبزه میدانی گفت: 438 سمن هم به صورت اشتراکی این سه حوزه را پوشش می دهد و در مجموع 886 سمن در این بانک اطلاعاتی در دفتر تشکل های وزارت میراث فرهنگی ثبت شده است.

معاون دفتر مجامع و تشکل های مردم نهاد معاونت سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مسئله حائز اهمیت برای ما، آموزش است که یکی از دغدغه های ما در راستای توانمندسازی و تقویت تشکل ها بوده و هست، ولی متاسفانه برای دستیابی به این هدف، با کاستی هایی روبه رو هستیم.

او خاطرنشان کرد: تشکل ها برای دنبال کردن یک هدف گرد هم می آیند ولی ساختار و تعریف سازمانی تشکل های مردم نهاد و مدیریت، هدایت و نحوه ایجاد آن و یا دستیابی به درآمدزایی و... نکات مغفول مانده ای در حوزه سمن ها است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 620

به "886 سمن در بانک اطلاعاتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "886 سمن در بانک اطلاعاتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ثبت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید