آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران

به گزارش تور فرانسه، رییس سازمان چای با اشاره به آغاز چین اول برگ سبز چای و خرید تضمینی این محصول از کشاورزان، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 135 هزار تُن برگ سبز چای از باغ های چای شمال کشور برداشت شود.

آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران

به گزارش گروه اقتصادی تور فرانسه به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز با اشاره به شروع چین اول برگ سبز چای گفت: با شروع خرید تضمینی، 133 تُن برگ سبز چای به نرخ تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

این مقام مسئول اضافه نمود: این مقدار برگ سبز چای از 10 اردیبهشت همزمان با شروع خرید تضمینی برگ سبز چای به ارزش 615 میلیون تومان از چایکاران خریداری شد. پرداخت 75 درصد از بهای خرید تضمینی برگ سبز چای بر عهده صاحبان کارخانجات چای و 25 درصد بر عهده دولت است.

وی با بیان اینکه تا به امروز برگ سبز چای در شهرستان های املش، رودسر، سیاهکل، فومن، لاهیجان و لنگرود به نرخ تضمینی خریداری شده، اضافه نمود: به زودی خرید تضمینی برگ سبز چای در دیگر شهرستان ها هم شروع می شود.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک 4 هزار و 600 تومان و درجه دو 3 هزار و 300 تومان شرح داد: در حال حاضر کارخانجات برگ سبز چای را بیش از نرخ تضمینی مشخص شده خریداری می کنند.

جهانساز گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 135 هزار تُن برگ سبز چای از باغ های چای شمال کشور برداشت شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 487

به "آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید