ارائه توضیحاتی درباره آخرین مذاکرات و توافقات با مصر برای راه اندازی پروازهای مستقیم

به گزارش تور فرانسه، ایلنا/ براساس اخبار بدست آمده، ارائه توضیحاتی درباره آخرین مذاکرات و توافقات با مصر برای راه اندازی پروازهای مستقیم صورت گرفت.

ارائه توضیحاتی درباره آخرین مذاکرات و توافقات با مصر برای راه اندازی پروازهای مستقیم

محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برای برقراری پرواز بین کشورها باید توافقنامه ای بین سازمان هواپیمایی دو طرف به امضا برسد و مجوزها مورد تایید قرار بگیرد و پس از پروازهای دو جانبه یا یک جانبه از هر سو برقرار می گردد اما این توافقنامه هنوز بین ایران و مصر به امضا نرسیده است.

وی ادامه داد: قرار بر این است که در آینده نزدیک مسئولان مرتبط با این موضوع به تهران بیایند تا توافقات به امضای دو طرف برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تقاضای سفر بین مردم دو کشور گفت: برای مسیر تهران قاهره و برعکس درخواست وجود دارد و هم ایرانی ها تمایل به سفر به مصر را دارند و هم مصری ها هم مایل به بازدید از جاذبه های گردشگری کشورمان هستند. ایران و مصر دارای فرهنگ و تمدن مهم بشری هستند و مردم هر دو کشور از راه اندازی سفرهای هوایی مستقیم استقبال می نمایند اما علیرغم این درخواستها راه اندازی پروازهای مستقیم مستلزم انعقاد توافقنامه ها است.

محمدی بخش بعلاوه درباره آخرین مذاکرات با عربستان برای توسعه مسیرهای پروازی به غیر از سفرهای حج گفت: سفارت عربستان دایر شده و در حوزه هوایی با این کشور مذاکراتی داشتیم و توافقنامه ها به امضا رسیده است. برای برقراری پروازهای غیر از حج تمتع مذاکراتی شده و برای برقراری پروازهای عمره و غیر از آن مهر مذاکراتی انجام می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 شهریور 1402 بروزرسانی: 14 شهریور 1402 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1819

به "ارائه توضیحاتی درباره آخرین مذاکرات و توافقات با مصر برای راه اندازی پروازهای مستقیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه توضیحاتی درباره آخرین مذاکرات و توافقات با مصر برای راه اندازی پروازهای مستقیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید