ایران و صربستان همکاری های شهری را گسترش می دهند

به گزارش تور فرانسه، سفیر ایران در صربستان و شهردار بلگراد (پایتخت صربستان) نقش شهرها در پیشبرد همکاری های دو جانبه کشورها را بسیار مهم و بر گسترش همکاری شهری بین بلگراد و تهران تاکید کردند.

ایران و صربستان همکاری های شهری را گسترش می دهند

به گزارش گروه بین الملل تور فرانسه، رشید حسن پور روز دوشنبه (12 خردادماه) در دیدار با زوران رادویچیچ، تحولات تاریخی روابط دو کشوررا افتخارآمیز دانست و گفت: دلایل زیادی برای توسعه روابط دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان وجود دارد.

سفیر کشورمان به افزایش همکاری بین شهرداری های دو کشور با توجه به وجود امکانات همکاری در سطوح مختلف اشاره کرد و افزود: شهرداری های تهران و بلگراد می توانند در بخش هایی همچون زیرساختی، گردشگری و فرهنگی، مبارزه با آلودگی هوا، محیط زیست و انرژی های سبز با یکدیگر همکاری و مصاحبه داشته باشند.

شهردار بلگراد نیز در این دیدار با یادآوری پیروی دولت صربستان از سیاست خارجی متوازن که فرصت های زیادی را برای همکاری با همه طرف ها ایجاد کرده است، گفت: صربستان و ایران از فرصت استثنایی برای گسترش روابط برخوردار هستند.

رادویچیچ با تاکید بر اینکه شهرداری ها می توانند در توسعه روابط بین کشورها نقش اساسی ایفا کنند، افزود: تجارب تهران در زمینه ساخت و گسترش مترو بسیار ارزنده است و باید از آن استفاده کرد.

وی گفت: بلگراد و تهران با توجه به داشتن مسائل مشابه در بخش هایی همچون محیط زیست، می توانند در کنار یکدیگر در راستای حل این مشکل اقدام کرده و تجارب خود را در عملکردهای مثبت به ویژه در بخش زیرساختاری به اشتراک بگذارند.

طرفین در این دیدار با یادآوری امضای یادداشت تفاهم همکاری در سال 2016 بین شهرداری های تهران و بلگراد، بر گسترش هرچه بیشتر همکاری ها و تبادل هیات ها تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 575

به "ایران و صربستان همکاری های شهری را گسترش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و صربستان همکاری های شهری را گسترش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید