برج سفید تسالونیکی در یونان

به گزارش تور فرانسه، برج سفید تسالونیکی (White Tower of Thessaloniki)، یک موزه در اسکله شهر تسالونیکی بوده و پایتخت منطقه مقدونیه در شمال یونان است.

برج سفید تسالونیکی در یونان

این برج در کشور یونان، توسط عثمانی‌ها با هدف غنی‌سازی بندر شهر بنا شد، اما این برج به تدریج به یک زندان بدنام و محلی برای اعدام‌های دسته جمعی در طول دوره حکومت عثمانی مبدل گردید. کشور یونان کنترل این شهر را در سال 1912 توانست به دست بگیرد. ساختار این برج در طول تاریخ کاملا عوض  شده است و نمای بیرونی آن به رنگ سفید رنگ شده است و به عنوان نمادی از این شهر در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. با تور ترکیبی اروپا با کشتی کروز می‌توانید به چندین کشور سفر کنید و به بازدید این برج در کشور یونان بروید.

این برج سفید استوانه‎ای شکا 23 متر قطر داشته  و ارتفاع آن 27 متر بالاتر از سطح زمین است. برجک بالای آن نیز 12 متر ارتفاع داشته و ساختمان درونی آن دارای 6 طبقه و در هر طبقه یک اتاق قرار دارد.

این برج در ابتدا توسط یک سقف مخروطی پوشش یافته بود که تا قبل از تخریب در سال 1917، در پای برج، برای دفاع از آن، اسلحه سنگین مانند توپ کار می‌گذاشند. برج سفید  تسالونیکی بر روی اسکناس جمهوری مقدونیه نیز به چاپ رسیده است. با تور جزایر یونان بدون ویزا می‌توانید به بازدید جاذبه‌های این شهر و برج آن بروید.

انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 254

به "برج سفید تسالونیکی در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج سفید تسالونیکی در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید