تور یونان ارزان: برترین زمان سفر به هراکلیون؛ خانه قصرهای عصر برنز در یونان

به گزارش تور فرانسه، برای برنامه ریزی برترین زمان سفر به هراکلیون، مروارید جزیره کرت در کشور یونان در این مقاله اطلاعات آب و هوایی را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

تور یونان ارزان: برترین زمان سفر به هراکلیون؛ خانه قصرهای عصر برنز در یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

هراکلبون، شهر اصلی جزیره کرت در کشور یونان، حدود 150 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر با گذشته تاریخی قوی و وجود آب و هوای مدیترانه ای، یک مقصد محبوب گردشگری در میان مسافران است.

هر سال دیدنی های هراکلیون و ساختمان های باشکوه آن از جمله کاخ های ونیزی، کلیساهای روم شرقی، چشمه های ترکی در کنار ساختمان های مدرن سیمانی، خیل گردشگران را به این نقطه از دنیا سرازیر می نمایند.

به غیر از آثار تاریخی قابل توجه مانند قصرهای منطقه باستانی کنوسوس، قلعه کولس، خاکریزهای دفاعی، دژها، کلیسای سن مارکو هراکلیون، فواره ساگردو، موزه های فوق العاده ای چون موزه باستان شناسی هراکلیون یونان، موزه تاریخ طبیعی کرت و موزه تاریخی کرت و بعلاوه موزه هنرهای مسیحی واقع در کلیسای آگیا اکاترینی، نیز در هراکلیون وجود دارند.

بازدید از بازارهای سرپوشیده به سبک ونیزی را به هیچ وجه از دست ندهید؛ در خیابان های قدیمی شهر و بندرگاه به گشت و گذار بپردازید؛ در یک کافه در محله ونیزلو (Venizelou) توقف کنید و با نوشیدن یک لیوان قهوه از فضای آفتابی و آرامش بخش لذت ببرید.

علاقه مندان به ساحل نیز می توانند به سواحل منطقه آمادورا (Amoudara) در بخش غربی شهر بروند و در فضای زیبای دریایی، حمام آفتاب بگیرند. رستوران های بیشماری در شهر وجود دارند؛ مزه کردن غذاهای محلی کرت به خصوص سالادهای یونانی و موساکا را از قلم نیاندازید.

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس آب و هوا

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس آب و هوا، 19 مارس تا دهم ژوئن (28 اسفند تا 20 خرداد) و 17 سپتامبر تا دهم دسامبر (26 شهریور تا 19 آذر) است.

دمای میانگین در هراکلیون در زمان های مختلف سال بسیار متغیر است. با توجه به رطوبت، هوا به غیر از چند هفته گرم در فصل تابستان، در بیشتر سال دلپذیر است. احتمال بارش باران یا برف در تمام سال احتمال دارد. هراکلیون در میان دیگر مقاصد گردشگری دنیای، از نظر آب و هوا، نمره 59 از 100 را دارا است.

اگر در پی سفر در گرم ترین ماه های سال هستید، در ماه اوت، ژوئیه و سپتامبر به این شهر بروید. گرم ترین زمان سال در اواخر ماه ژوئیه (اوایل مرداد) با دمای میانگین 30.2 درجه سانتی گراد و حداقل دمای 22.6 درجه سانتی گراد در شب ها است.

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس دمایی که حس می کنید

حس ما از آب و هوا تنها به دمای محیط بستگی ندارد. دمای بالا در اندازه رطوبت زیاد بیشتر بر ما تاثیر می گذارد و دماهای پایین زمانی که بادهای قوی می وزند، سرمای بیشتری را به ما القا می نمایند. در حقیقت می توان گفت که دمایی که ما حس می کنیم به شدت به دو متغیر رطوبت و بادهای سرد بستگی دارد.

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس بارش باران یا برف

اگر در پی سفر در آب و هوای خشک هستید، در ماه های با احتمال بارش کم موثر (بارش موثر به بارش بیش از 25.4 میلی متر در ماه گفته می گردد) یعنی ژوئیه، اوت و ژوئن به هراکلیون بروید. کمترین احتمال بارش باران در اوایل تا اواسط ماه ژوئن (اواسط تا اواخر) است.

چه زمانی می توانید با بارش برف در هراکلیون روبه رو شوید؟

گزارش ها هواشناسی نشان می دهند که احتمال بارش برف در ماه ژانویه به خصوص در اوایل تا اواسط ماه (اواخر دی) بسیار بالا است. برترین زمان اسکی در هراکلیون، اوایل دسامبر (اواسط آذر) است.

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس رطوبت و وزش باد

هراکلیون دارای ماه های مرطوب زیادی است. کم رطوبت ترین ماه سال با رطوبت نسبی 58.4 درصد، ماه ژوئیه و مرطوب ترین ماه سال با رطوبت نسبی 66.1 درصد، نوامبر است.

وزش باد در هراکلیون، معمولا میانه است. پربادترین ماه های سال، فوریه و سپس ژوئیه و ژانویه هستند. باد ماه فوریه با سرعت 19.2 کیلومتر بر ساعت، یک باد آرام به شمار می آید. ماکزیمم سرعت ثبت شده باد در هراکلیون در اواخر ژانویه، 37.2 کیلومتر بر ساعت است که یک باد تازه به شمار می آید.

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس جمعیت گردشگران

شلوغ ترین ماه های گردشگری هراکلیون، ژوئن و سپس ژوئیه و می هستند. قیمت هتل ها و بلیط های هواپیما در این ماه ها در حداکثر میزان خود قرار دارند؛ البته اگر از چند ماه قبل هتل و پرواز مورد نظر خود را رزرو کنید، می توانید کمی هزینه های خود را کاهش دهید.

خلوت ترین ماه گردشگری هراکلیون، اکتبر است؛ زمانی که با مقرون به صرفه ترین قیمت هتل ها روبه رو می شوید.

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس فصول

فصل بهار: ماه های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد)

ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار، منجر به آب و هوایی معتدل می گردد. دمای میانگین در این فصل در محدوده 16.6 تا 25.7 درجه سانتی گراد است و هرچه که به تابستان نزدیک تر می شویم، هوا گرم تر می گردد. بارش باران با میانه 2 تا 4 روز بارش موثر در ماه در بهار، معمول است.

فصل بهار دومین زمان شلوغ گردشگری هراکلیون است؛ و همین موضوع این فصل را زمانی ایدئال برای گشت و گذار با حضور کم گردشگران دیگر می نماید.

فصل تابستان: ماه های ژوئن تا اوت (11 خرداد تا 9 شهریور)

ماه های میانی سال در فصل تابستان، میزبان آب و هوایی معتدل و به صورت مطلوبی گرم هستند. این ماه ها با صفر روز بارش موثر در ماه، کمترین اندازه بارش در سال را تجربه می نمایند.

ماه های ژوئن تا اوت، فصل داغ گردشگری از نظر حضور گردشگران در هراکلیون هستند، بنابراین ممکن است با افزایش قیمت در هزینه هتل ها و پروازها روبه رو شوید.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)

دمای میانگین در فصل پاییز در محدوده 19.9 تا 28.5 درجه سانتی گراد است که با توجه به اندازه رطوبت و وزش باد، به شما احساس دلپذیری القا خواهد نمود. حدودا در هر ماه به صورت میانگین 1 تا 4 روز بارش موثر برف یا باران وجود دارد. با توجه به آب و هوا، پاییز فصل خلوت گرشگری هراکلیون است، بنابراین قیمت هتل ها و بلیط های هواپیما کاهش می یابد.

فصل زمستان: ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)

هوا در فصل زمستان با دمای میانگین 15.3 تا 18.7 درجه سانتی گراد در هراکلیون تقریبا سرد است. به صورت میانگین 6 تا 8 روز بارش موثر برف و باران در این زمان از سال وجود دارد.

فصل زمستان، نیز از فصول خلوت گردشگری هراکلیون است.

برترین زمان سفر به هراکلیون بر اساس فستیوال ها و رویدادها

مراسم های مذهبی و رویدادهای فرهنگی، بخشی از هویت شهر هراکلیون هستند. دهکده های هراکلیون در استان کرت به خصوص در تابستان، میزبان رویدادهایی هستند که هدف از برگزاری آن ها، حفظ سنت های شهری است.

جشن ها و فستیوال های مذهبی

جشن عروج مریم مقدس (Dormition of the Mother of God)

جشن عروج مریم مقدس، مادر عیسی مسیح هر سال در تاریخ 15 اوت (24 مرداد) با جشن های مذهبی پاتیگیریا (panigiria) در هراکلیون برگزار می گردد.

جشن سنت تایتوس (Saint Titus)

سنت تایتوس، اولین اسقف کرت بوده و به عنوان محافظ این جزیره شناخته شده است. هر سال در تاریخ 25 اوت (3 شهریور) جشن هایی در سراسر کرت به خصوص در کلیسای آگیوس تیتوس برای احترام به وی برگزار می گردد.

رویدادهای فرهنگی

فستیوال غذاهای محلی کرت (Cretan cuisine Festival)

فستیوال غذاهای محلی کرت هر سال در ماه مارس به منظور ارائه محصولات سنتی و غذاهای محلی منطقه ها جزیره کرت در شهر هراکلیون برگزار می گردد.

فستیوال هودتسی (Houdetsi Festival)

فستیوال هودتسی، یک جشن 5 روزه موسیقی، غذا و هنر است که هر سال در ماه اوت در دهکده هودتسی در 23 کیلومتری هراکلیون برگزار می گردد.

فستیوال ماتالا (Matala Festival)

فستیوال ماتالا یک رویداد بین المللی سالانه در ماه ژوئن در هراکلیون است. این فستیوال شما را همراه با موسیقی، هنر و ادبیات به گذشته ها می برد؛ به سال های 1960 تا 1970، دوره هیپی ها.

کارناوال کاسترینو (Kastrino Carnival)

کارناوال کاسترینو یکی از محبوب ترین رویدادهای سالانه تابستانی در شهر هراکلیون است. جشن های کارناوال در دو هفته با برگزاری کنسرت های موسیقی، شکار گنج و رژه های کارناوالی، هر سال مخاطبان زیادی را به این شهر می کشاند.

فستیوال آشپزی (Heraklion Gastronomy festival)

فستیوال آشپزی هر سال در ماه اکتبر به مدت چهار روز در هراکلیون برگزار می گردد. در این رویداد ویژه، سرآشپزان محلی و بین المللی پیشنهادها متعدد و خوشمزه ای برای شرکت نمایندگان دارند.

فستیوال موسیقی راک (Over The Wall)

فستیوال موسیقی راک اور د وال از سال 2016 به منظور گردهم آوردن هنرمندان بین المللی عرصه موسیقی راک در شهر هراکلیون در ماه اوت برگزار می گردد.

هراکلیون؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های مختلف سال به شما ارائه خواهیم کرد تا برترین زمان سفر را به صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

ماه دما (سانتی گراد) اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه12.69.7
فوریه12.57.6
مارس14.23.6
آوریل16.62.8
می201.8
ژوئن23.90.3
ژوئیه26.40
اوت26.50
سپتامبر24.11.5
اکتبر20.65.6
نوامبر17.44.3
دسامبر14.27.9

چه زمانی به هراکلیون برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه111632012
فوریه11160269
مارس12173268
آوریل14218314
می172411323
ژوئن212715361
ژوئیه232817370
اوت232917360
سپتامبر212712331
اکتبر192511334
نوامبر16218276
دسامبر131812312
منبع: کجارو / greeka.com / thebesttimetovisit.com / championtraveler.com
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1500

به "تور یونان ارزان: برترین زمان سفر به هراکلیون؛ خانه قصرهای عصر برنز در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور یونان ارزان: برترین زمان سفر به هراکلیون؛ خانه قصرهای عصر برنز در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید