ترانه های محلی آمریکای لاتین به روایت خوانندهٔ مشهور اُپرا

به گزارش تور فرانسه، سِرِناتا لاتینا عنوان برنامه ای است که در آن دو هنرمند استثنایی آمده اند تا در کنار هم دنیای شگفت انگیز موسیقی آمریکای لاتین را به شیوه ای تازه کشف و بازنمایی نمایند.

ترانه های محلی آمریکای لاتین به روایت خوانندهٔ مشهور اُپرا

به گزارش یورونیوز، زاویه دومستر، چنگ نواز چیره دست فرانسوی و رولاندو ویلازون، خوانندهٔ اسطوره ای مکزیک با هماهنگیِ خیره نماینده ای در جشنوارهٔ لوزیتس، در بوستان رویایی موسکائو، واقع در مرز آلمان و لهستان برنامه اجرا کردند.

رولاندو ویلازون که سال ها در سراسر دنیا اُپرای کلاسیک اجرا نموده، دربارهٔ این اجرای تازه می گوید: خواندن به زبان مادری (اسپانیایی) برایم شگفت انگیز است. موسیقی ام در زبان مادری غنی تر می گردد. زبان و ترانه ها نقش مهمتری پیدا می نمایند و آواز ها پُربارتر می شوند.

در این برنامه، ترانه های محلی با آهنگ های هنری تلفیق شده اند، آهنگ هایی که آهنگساز مشهوری، چون آلبرتو گیناسترا آن ها را در اصل برای خواندن با پیانو ساخته است. چنگ نقش مهمی در موسیقی پاپ این کشور ها از جمله شیلی، آرژانتین و ونزوئلا دارد.

زاویه دومستر، نوازندهٔ مشهور چنگ در این باره می گوید: می خواستیم ملودی هایی را پیدا کنیم که صدای چنگ در آن ها حتی بهتر از پیانو به گوش برسد. او می افزاید: موسیقی آمریکای لاتین شما را می گیرد. گاه، کیفیتی بازیگونه دارد و آدمی را به پایکوبی در می آورد و گاه چیز هایی دارد که اشک به چشم آدمی می آورد.

رولاندو ویلازون دربارهٔ یکی از ترانه های محلی مورد علاقه اش می گوید: عاشق لایّورونا هستم. ترانهٔ این قصهٔ تاریک و سوررئال، آهنگساز گمنامی دارد. این آ هنگ کلّ دنیای ذهنی مکزیک، حضور مرگ، عشق و رازآلودگی را یکجا دارد.

این خوانندهٔ تِنور نامدار، دربارهٔ موسیقی آمریکای لاتین می گوید: موسیقی آمریکای لاتین بسیار غنی و شگفت انگیز است. نوعی مالیخولیا، نوعی اندوه و نوعی فراق در این موسیقی هست. مردمان آمریکای لاتین در رنج اند، اما این قارّه همچنان می پایکوبید، می خندند و به دنبال شادی زندگی است.

این دو هنرمند آلبوم مشترک خود را با نام سرناتا لاتینا به تازگی روانهٔ بازار نموده اند و تور اجرای برنامهٔ اخیر آن ها تا سال آیندهٔ میلادی ادامه خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 778

به "ترانه های محلی آمریکای لاتین به روایت خوانندهٔ مشهور اُپرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترانه های محلی آمریکای لاتین به روایت خوانندهٔ مشهور اُپرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید