تفاوت عجیب قیمت خرده فروشان میوه و سبزی با میدان تره بار

به گزارش تور فرانسه، در جریان بازدید امروز بازرس سازمان بازرسی کل کشور از میدان میوه و تره بار معین شد که قیمت در سطح اصناف خرده فروش سطح شهر تفاوت قابل ملاحظه و حداقل دوبرابری با قیمت میدان میوه و تره بار دارد و به همین منظور بازرس سازمان بازرسی از مردم درخواست کرد موارد تخلف و گرانفروشی را به سامانه 124 سازمان حمایت از مصرف نمایندگان منعکس نمایند.

تفاوت عجیب قیمت خرده فروشان میوه و سبزی با میدان تره بار

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور صبح امروز به اتفاق قبادی دبیر کارگروه تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت به همراه رییس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران و کنندگان اصناف و سازمان حمایت در میدان تره بار جلال آل احمد تهران حاضر و از نحوه عرضه، کیفیت و قیمت میوه بازدید کردند.

در حین بازدید کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی نیز در میدان حاضر و از فرایند عرضه میوه و مرغ بازدید کرد.

آنالیز قیمت و کیفیت میوه در سطح میدان مذکور اگرچه از شرایط قابل قبولی برخوردار بود، لیکن مراجعه به سطح شهر و اصناف خرده فروش حاکی از تفاوت قابل ملاحظه و حداقل دو برابری قیمت با میوه های مشابه تره بار داشت که در مورد موارد نامتعارف اعمال قانون شد.

بنا به مطالبه بازرس کل امور صمت مقرر شد، کارگر رییس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران طی هماهنگی با رییس اتحادیه بارفروشان، موضوع ضرورت ارایه فاکتور را برابر مصوبات جلسه مورخ 10 اسفند امسال در مرکز اصناف و امور بازرگانان با موضوع نظارت بر شبکه فروش پیگیری و کلیه اصناف ذیربط را مکلف به اجرای آن نماید. آنچه حایز اهمیت است ضرورت نظارت حداکثری اصناف و اتحادیه بر عملکرد فروشندگان خرد در سراسر کشور است که با امعان نظر به این مهم میرمحمدی بازرس کل امور صمت از مردم شریف ایران در اقصی نقاط کشور درخواست کرد موارد تخلف و گرانفروشی را با سامانه 124 سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مطرح و منعکس کنند.

با توجه به آنالیز بعمل آمده در مورد کمبود روغن مخصوص پخت و پز در سطح تره بار جلال آل احمد بلافاصله نسبت به تامین روغن مورد احتیاج اقدام و نسبت به توزیع آن مبادرت شد. در مورد توزیع مرغ نیز امروز بالغ بر 7 تن مرغ به میدان جلال تحویل داده شده بود که به واسطه تاخیر در بارگیری ماشین های حمل، موضوع موجبات صف طولانی در میدان شده بود که با تذکر به مدیر میدان مقرر شد برنامه ریزی متناسب معمول شود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1032

به "تفاوت عجیب قیمت خرده فروشان میوه و سبزی با میدان تره بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت عجیب قیمت خرده فروشان میوه و سبزی با میدان تره بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید