تور ترکیه ارزان: طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه گذاری، اقتصاد ترکیه ایرانی ها را نجات می دهد؟

به گزارش تور فرانسه، جمعی از فعالان اقتصادی با هشتگ امنیت سرمایه گذاری به نبود امنیت در بازار های اقتصادی و به خصوص بورس اعتراض کردند.

تور ترکیه ارزان: طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه گذاری، اقتصاد ترکیه ایرانی ها را نجات می دهد؟

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، امروز جمعی از فعالان بازار سهام و سرمایه در اعتراض به سیاست های مبهم اقتصادی دولت و بعلاوه احتمال قطع برق و گاز صنایع در زمستان به نبود امنیت سرمایه گذاری در ایران اعتراض کردند. این افراد با هشتگ امنیت سرمایه گذاری از نبود امنیت در بازار های مختلف اقتصادی به خصوص بورس گفتند.

این در حالی است که بعضی از کارشناسان بازار سهام می گویند از لایحه بودجه 1401 نیز خبر های خوبی برای صنایع و بازار های اقتصادی به گوش نمی رسد.

بعضی از توییت های کارشناسان را می خوانیم:

پیغام الیاس کردی، کارشناس بازار سهام: وقتی #امنیت-سرمایه گذاری نباشد سرمایه میگردد دلاری زیر بالشت یا سکه ای در پستو خانه یا ملکی در بیابان… اگر در پی فراوری و اشتغال هستید ریسک ها را کاهش دهید ابهامی را بر طرف کنید. همین امروز ببینید با سرمایه های مردم در بورس چه کردید؟ برایشان هر شب تصمیمی تازه گرفتید!

سعید ابراهیمی، کارشناس بازار سهام: شما بجز روز های هفته، وقتی چهارشنبه کشور می ره تعطیلات تا شنبه از تصمیمات شبانه و کنار استخری مسئولان ترس داری، یعنی سرمایه گذاری تو این کشور مساویست با انتهای ریسک!

نیما میرزایی، کارشناس بازار سهام: هر سرمایه گذاری برای دودو تا چهار تای خودش احتیاج به داشتن منظره معدود متغیر های اقتصادی مرتبطش داره. برای ما تمامی مبانی اقتصاد و فراوری متغیرند.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام: امنیت سرمایه گذاری افزایش نرخ بهره و افزایش هزینه های فراوری نیست. امنیت سرمایه گذاری یعنی عدم قیمت گذاری دستوری. افزایش بدهی های دولت با فروش اوراق بدهی، یعنی به خطر افتادن امنیت سرمایه گذاری

عبدلله مشکانی، کارشناس بازار سهام: چرا مردم را دعوت میکنید به بورس، بعد برق و گاز صنایع را قطع میکنید؟ چرا قیمت گذاری داخلی دستوری؟ چرا مفت خری دلار های صادراتی؟ چرا دستکاری نرخ انرژی و خوراک؟ چرا بازی مکرر با نرخ بهره؟ چرا میخواهید مردم را مجبور کنید که سرمایه شان را از ایران خارج نمایند؟ #امنیت-سرمایه گذاری کجاست؟

بهنام صمدی، فعال بازار سرمایه: سرمایه گذاری تو بورس ایران دو حالت داره: یا ضرر می کنی یا سود می کنی اگر ضرر کنی که نوش جونت میخواستی تحلیل کنی و طمع نکنی. اما اگر سود کنی یا معامله باطل میشه یا نماد باطل میشه یا خودت

در ادامه نیز توییت بعضی دیگر از فعالان بورسی را می خوانیم:

امنیت سرمایه گذاری فقط اونجاش که برترین بازار سرمایه گذاری #بورس رو با تصمیمات عجیب و غریب و اوراق فروشی و بالابردن شدید نرخ سود بانکی تبدیل به ترسناک ترین بازار کنی.

امنیت سرمایه گذاری در ایران تقریبا از بین رفته اینطور ادامه بدین اقتصاد ترکیه ایرانی ها نجات خواهند داد سرمایه گذار تو کشور ما احساس امنیت نمیکنه تصمیمات شبانه یکی از مهم ترین عامل نا امن بودن سرمایه ها هست.

معین قیمت انرژی صنایع در بودجه سالانه مغایر با #امنیت-سرمایه گذاری است. نمی گردد انتظار داشت برای طرح های مختلف، بخش خصوصی سرمایه گذاری بلندمدت کند در حالی که دولت هنوز تکلیف خود را در مورد معین عوامل فراوری نمی داند. نمی گردد همه چیز را فرموله کردو هرسال فرمول را تغییر داد.

نمیگردد به نظام عرضه و تقاضا احترام نگذاشت به مفاهیم علم اقتصاد توجه نکرد، با عدم حمایت درست به حقوق سرمایه گذار احترام نگذاشت، اما بدنبال تکریم مردم و حمایت از اقشار مردم به وسیله انواع یارانه ها و تصمیمات عجیب بود!

منبع: تجارت نیوز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1456

به "تور ترکیه ارزان: طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه گذاری، اقتصاد ترکیه ایرانی ها را نجات می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه گذاری، اقتصاد ترکیه ایرانی ها را نجات می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید