راهنمای سفر با دوچرخه

به گزارش تور فرانسه، دوچرخه وسیله خوبی برای سفر به طبیعت و لذت بردن از آن است. رکاب زدن دوچرخه ای که بار و بنه به خوبی روی آن بسته شده ممکن است گاهی سخت باشد اما به حمل بار کمر شکنی که فرد در کوله پشتی خود حمل می نماید، ارجحیت دارد. جدای از تفاوت شاخص این دو، کمپینگ با دوچرخه می تواند آسایش بسیاری به همراه داشته باشد و از آنجا که دوچرخه سواران به ندرت از تمدن و شهر نشینی دور می شوند، بنابراین در صورت بروز هوای نا مساعد به راحتی می توانند برای یک شب اقامت به یک هتل یا مسافرخانه بروند. البته، وقتی هوا گرم یا بارانی می گردد و یا زمانی که دوچرخه احتیاج به تعمیرات دارد، مجبور به پیاده شدن و صرف وقت نیز هستند. اما این مسائل دائمی نیستند. ضمن این که لذت سفر سال ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

راهنمای سفر با دوچرخه

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

سفر با دوچرخه احتیاج به تجربه و ابزار بسیار دارد. پیش از رفتن به خرید، خود را به اطلاعات کافی مجهز کنید.

انتخاب مناسب ترین دوچرخه برای سفر

رمز راحتی در سفر با دوچرخه سبک بار بودن است. با توجه دقیق به انتخاب دوچرخه و تجهیزات مناسب می توانید به سفر طولانی بروید بدون اینکه مجبور به حمل بار زیاد باشید.

خوشبختانه دوچرخه های امروزی سبک تر و قابل اتکاتر از دوچرخه های قدیمی هستند. اجزاء و قطعات آن قابل اعتماد تر از قبل شده اند. دنده های اضافی مشقت کوهنوردی را کم نموده اند و ترمزهای قوی کنترل دوچرخه را در سراشیبی بهبود بخشیده اند. بهترین دوچرخه برای سفر دوچرخه گردشگری است. این دوچرخه ها برای سرعت ساخته نشده اند بلکه برای تحمل وزن کوله بار و نیز فراهم آوردن آسایش بیشتر و اطمینان بالاتر ساخته شده اند. تایرهای پهن آن برای راه های سنگفرش نشده مناسب اند اما از تایرهای حجیم دوچرخه های کوهستان سریعترند. فاصله بین چرخ های جلو و عقب در این نوع دوچرخه بیشتر از انواع دیگر است. این ویژگی باعث می گردد تا چرخش دوچرخه به طرفین آهسته صورت گیرد. با این وجود، ثبات بیشتر به معنای آسایش بیشتر است. خصوصاً اگر که سفرهای طولانی و با مسافتی زیاد پیش رو داشته باشیم.

تنه دوچرخه مخصوص گردشگری از نظر طولی بلندتر و از نظر ارتفاع کوتاهتر از سایر دوچرخه هاست. بلندای طولی این دوچرخه موجب می گردد تا برای حمل بار از توانایی بیشتری برخوردار باشد. کوتاهی قد دوچرخه باعث می گردد تا مرکز ثقل آن پایین آمده و به ثبات و استحکام کلی آن افزوده گردد.

وقتی نوبت به خرید دوچرخه می رسد یک دوچرخه فروشی بهترین مکان برای هدف شماست. فروشگاه های حراجی معمولاً یک دوچرخه در یک جعبه به شما می دهند که اغلب بعضی از زوایا یا بلبرینگ ها به درستی تنظیم نشده اند. این ها اغلب تحت فشار زیاد از کارخانه حمل می شوند و اگر تنظیم نشوند در زمانی بسیار کم آسیب می بینند.

پیش از راندن دوچرخه مطمئن شوید که :

  • تایرها کاملاً پر بادند.
  • ترمزها و دنده ها به درستی تنظیم شده اند.
  • زین به درستی تنظیم شده است.
  • پیش از رفتن به یک دوچرخه فروشی اطمینان حاصل کنید که لباس راحتی به تن دارید که محدود کننده یا تنگ نیست. از فروشنده درخواست کنید که کمی مراقب شما باشد. وقتی سوار دوچرخه شدید بر امکان دسترسی به ترمزها تمرکز کنید. گرچه فضای دوچرخه فروشی محدود است اما به هر حال به قدر کافی سرعت بگیرید تا مطمئن شوید که آیا می توانید به طور مناسب و با ایمنی کافی رکاب بزنید. از خودتان بپرسید آیا دوچرخه برای شکل بدن و رکاب زدن شما مناسب است یا نه؟ آیا راندن دوچرخه لذتبخش است؟

چگونه بار دوچرخه را ببندیم؟

یک دوچرخه در صورتی که بارش در پایین بسته شده باشد و لوازم به صورت یکنواخت در آن توزیع شده باشد، با ثبات تر است. وزن را از طرفی به سمت دیگر به صورت یکنواخت توزیع کنید و سنگین ترین اقلام را تا جای ممکن پایین ببندید. اگر از سبد استفاده می کنید، ناگزیر وزن بیشتری در قسمت عقب خواهد بود، چون سبدهای پشتی بزرگترند، اما مطمئن شوید که بعضی از ابزار سنگین تر شما به منظور جلوگیری از سنگینی بیش از حق قسمت عقب، در جلو قرار دارند. وزن بیش از حد در سبد می تواند موجب نوسان ناخوشایند دوچرخه هنگام ترمز گردد.

منبع: الی گشت
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 109

به "راهنمای سفر با دوچرخه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر با دوچرخه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید