عکس ، پستاندار جدیدی که پس از یک قرن در انگلیس کشف شد!

به گزارش تور فرانسه، ایسنا نوشت: حشره خوار دندان سفید بزرگ به اولین گونه نو از پستانداران تبدیل می گردد که طی یک قرن اخیر در بریتانیا کشف شده است و بوم شناسان نگرانند که این گونه، جانوران دیگر از نوع خود را تهدید کند.

عکس ، پستاندار جدیدی که پس از یک قرن در انگلیس کشف شد!

پس از انتشار پستی در شبکه های اجتماعی که منجر به کشف این حیوان شد، حشره خوار دندان سفید بزرگ به اولین گونه نو کشف شده پستاندار در بریتانیا در یک قرن گذشته تبدیل شد.

انتشار یک تصویر در فیسبوک از حیوانی که به وسیله یک گربه شکار شده بود، منجر به شناسایی اولین پستاندار غیر بومی بریتانیا شد که از دهه 1920 در بریتانیا سکونت دارد. پیش از این هرگز یک حشره خوار دندان سفید بزرگ در سرزمین اصلی بریتانیا یافت نشده بود.

با این حال، بوم شناسان نگرانند که این حیوان جمعیت حشره خوارهای کوتوله (pygmy shrews) بریتانیایی را از بین ببرد. مشابه اتفاقی که در ایرلند رخ داد، جایی که حشره خوارها برای اولین بار در سال 2007 در آن ظاهر شدند.

ملیسا یانگ(Melissa Young)، یکی از مدیران بازاریابی دیجیتال در ساندرلند، تصاویری از این حشره خوار نو که به وسیله گربه اش در گاراژ شکار شده بود، منتشر کرد که منجر به کشف آن به وسیله یان باند(Ian Bond)، بوم شناس شد.

آزمایش های صورت گرفته به وسیله متخصصان انجمن پستانداران بریتانیا تایید می نماید که این یک حشره خوار دندان سفید بزرگ است که در غرب قاره اروپا، گرنزی، آلدرنی و هرم و بعلاوه بخش کوچکی از شمال آفریقا یافت می گردد.

ملیسا یانگ می گوید که از اینکه حیات وحش نزدیک به خانه او می تواند به این کشف نو منجر گردد شگفت زده شده است.

یانگ شرح می دهد: من همواره گربه هایم را در داخل خانه نگه داشته ام تا تاثیر آن ها بر حیات وحش را کاهش دهم، بنابراین وقتی آنها به طور مرتب آغاز به شکار حشره خوارها کردند واقعاً شگفت زده شدم. خانم یانگ گفت خوشبختانه، بیشتر آنها توانستند بدون اینکه آسیبی ببینند، فرار نمایند، اما مطالعه آن دسته ای که پیروز به فرار نشدند، منجر به این کشف ارزشمند شد.

حیات وحش نزدیک به محل زندگی شما شگفت انگیز است و من از ایان به خاطر مشاهدات و هدایت هایش متشکرم که باعث شد نگاه دقیق تری به چیزی بیندازیم که بیشتر مردم توجهی به آن ندارند.

یان باند، بوم شناس، می گوید که توجه او به این حشره خوار سفید دندان از آن جهت جلب شد که سری متمایز و شبیه به یک شخصیت متعلق به برنامه تلویزیونی بچه ها داشته است.

خانم یانگ پس از تماس با آقای باند، این مورد مشکوک را در فریزر خود نگه داشت تا آزمایشات بیشتری انجام گردد. آزمایش دی ان ای تایید کرد که این یک حشره خوار دندان سفید بزرگ است.

آلن مک دویت(Allan McDevitt)، می گوید که جای تعجب نیست که حشره خوار دندان سفید بزرگ پس از شناسایی شدن در ایرلند بیش از یک دهه پیش، اکنون به سرزمین اصلی بریتانیا راه یافته باشد.

آقای مک دویت می گوید: این یک پیشرفت نگران نماینده است زیرا این حشره خوار مهاجم به وضوح با ناپدید شدن محلی کوتوله های بومی در ایرلند مرتبط بوده است.

معین شده که این پستاندار در جزایر دیگر با سایر گونه های حشره خوار رقابت می نماید، بنابراین لازم است که پراکندگی و اثرات بالقوه آن بر روی گونه های دیگر به سرعت ارزیابی گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1690

به "عکس ، پستاندار جدیدی که پس از یک قرن در انگلیس کشف شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، پستاندار جدیدی که پس از یک قرن در انگلیس کشف شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید