قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی چقدر است؟

به گزارش تور فرانسه، به گزارش خبرنگاران، علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در مورد شرایط قیمت گوشت گوسفندی اظهار کرد: قیمت گوشت بره نر و ماده گوسفندی با هم تفاوت دارند، در حال حاضر قیمت گوشت بره ماده هر کیلو 110 الی 115 هزار تومان است که دارای وزن کمی است و حدود 10 تا 12 کیلو گوشت دارد.

قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی چقدر است؟

ملکی ادامه داد: قیمت گوشت گوسفندی با وزن ایده آل یعنی بالاتر 18 کیلو که دامدار زمان طولانی تری را صرف نگهداری و تامین هزینه تغذیه دام داشته است با قیمت 120 الی 125 هزار تومان به وسیله مغازه دار خریداری و با 10 درصد سود به مشتری عرضه می نماید.

وی درباره بازار عرضه گوشت گوسفندی اظهار کرد: این روزها عرضه برای خرید گوشت گوسفندی بیشتر از تقاضا است و کمبود گوشت گوسفندی در بازار احساس نمی گردد چون عرضه این کالا شرایط خوبی دارد و به سهولت در دسترس متقاضیان است.

وی اضافه کرد: بازار فروش گوشت گوسفندی، آهنگ آرامی دارد چون وقتی ماه به نیمه آخر می رسد قدرت خرید مردم کاهش می یابد و بازار رکود پیدا می نماید اما در دهه اول هر ماه به خصوص روزهای اول تا ششم قدرت خرید مردم بیشتر از دیگر روزها است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش احتمالی عرضه و افزایش قیمت گوشت گوسفندی در نیمه دوم امسال اطلاع داد و گفت: این احتمال پیش بینی شده و امکان افزایش قیمت گوشت گوسفندی وجود دارد. البته با متذکر شدن این موضوع طی جلسه ای که با مسئولین اداره جهاد کشاورزی استان تهران هفته جاری برگزار گردید ذخیره میزانی گوشت برای این احتمال در دستور کار نهاده شد.

ملکی با اشاره به دلایل افزایش احتمالی قیمت گوشت گوسفندی در نیمه دوم امسال بیان نمود: سال وقتی به نیمه می رسد داشته ها به مراتب مصرف شده چون به طور طبیعی اندازه تولد بره ها در اوایل سال بیشتر است. بعلاوه امسال ذبح دام ها به علت کمبود نهاده بیش از حد انجام شد و بیشتر آنها در وزن و سن کم ذبح شدند تا از گرسنگی تلف نشوند. یکی دیگر از دلایل این است که معمولا به علت سرد شدن هوا در نیمه دوم سال قیمت گوشت گوسفندی افزایش پیدا می نماید.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: اعلام شده که نهاده دامی به وفور و با فوریت از بنادر در حال تخلیه و انجام است که در دسترس دامداران قرار بگیرد و مسئله ای برای فراهم کردن تغذیه دام ها نداشته باشند.

وی ادامه داد: امسال با توجه به کمبود بارش ها و خشکسالی از ابتدای سال، مراتع خوبی برای دام ها فراهم نبود که تغذیه شوند و غذای دام ها فقط موکول به استفاده از نهاده های دستی شد که همین موضوع باعث به چالش کشیده شدن این شرایط شده است.

ملکی اضافه کرد: سال های گذشته میزان زیادی دام به کشورهای مختلف صادر می شد ولی امسال صادرات انجام نشد که تأمین کننده داشته باشیم.

ملکی در خاتمه درباره تاثیر تورم را در افزایش قیمت گوشت گوسفندی گفت: قیمت گوشت گوسفندی با توجه به نسبت کالاهای مختلف افزایش خاصی نداشته است و قیمت آن در مقایسه با سال گذشته تفاوت چندانی ندارد ولی می پذیریم که هزینه های خانوار بالا رفته است و افزایش قیمت ها در بالا رفتن هزینه های مردم تاثیرگذار است و توقع دارند گوشت گوسفندی با قیمت کمتری در بازار عرضه گردد.

منبع: ایلنا

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1335

به "قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید