نگهداری از گل سرخس بوستون

به گزارش تور فرانسه، گل سرخس بوستون از انواع سرخس می باشد در جنگل به خوبی رشد می نماید بنابراین گل سرخس به محیطی مرطوب نیاز دارد.

نگهداری از گل سرخس بوستون

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیتوته ،گل سرخس بوستون، از گیاهانی با سبک قدیمی هستند که ظرافت را به سالن ها می آورد و خانه مدرن می نماید.

شرایط نگهداری از گل سرخس بوستون :

برای نگهداری از گل سرخس بوستون در آپارتمان باید نکاتی رعایت گردد.

اول اینکه سرخس به رطوبت زیادی نیاز دارد، پس اگر گل سرخس بوستون برای مدت زیادی خشک بماند با ریزش برگ ها و خشک شدن آن روبرو می شوید.

آبیاری :

نحوه آبدهی به گل سرخس بوستون در بهار و اوایل پاییز به صورت یک روز در میان است، تا حدی به گیاه آب بدهید که آب اضافی از گلدان خارج گردد.

در روزهای سرد زمستانی آبیاری را به 2 بار در هفته کاهش بدهیذ، چرا که هوای سرد مانع تبخیر رطوبت خاک گلدان می گردد و گیاه نیاز به آب کمتری دارد.

به طور کلی برای آبیاری گل سرخس بوستون این نکته را در نظر داشته باشید که به محض خشک شدن سطح خاک گلدان آبیاری را انجام بدهید.

در زمان آبیاری باید مراقب بود که آب روی برگ های گیاه نریزد، و مستقیم روی خاک گلدان ریخته گردد.

خاک :

خاک مناسب برای گیاه سرخس، خاک جنگلی یا خاک برگ است، در واقع خاک مطلوب این گیاه همان خاک قلیایی است.

دما :

دمای مناسب برای نگهداری از سرخس برگ شمشیری می تواند بین 10 تا 30 درجه سانتیگراد باشد، اما دمای بین 17 تا 22 با رطوبت بیشتر برای این گیاه مناسب تر خواهد بود.

نور :

نور مستقیم خورشید برای گل سرخس بوستون مناسب نیست اما به نور زیاد نیاز دارد.

مکان :

بهترین مکان برای نگهداری سرخس بوستون مکان مرطوب است.

آسانترین راه برای افزایش رطوبت سرخس بوستون، قرار دادن گیاه در محیط مرطوب است.

معمولا برگ های گل سرخس بوستون به دو دلیل دچار سوختگی و ریزش می شوند، اول کمبود آبیاری و رطوبت و دوم به علت نور کم.

گل سرخس بوستون به نور زیادی نیاز ندارد، اما عدم وجود نور کافی باعث کم پشت شدن برگ های گلدان می گردد.

هر زمان گلدانتان این مشکل را پیدا کرد کافی است به مدت زمان یک هفته آن را در گوشه ای از تراس یا حیاط که نور خوبی دارد در سایه قرار بدهید، متوجه رشد برگ های سرخس خواهید شد.

مسائل گل سرخس بوستون:

علت زرد و خشک شذن و ریزش برگ گل سرخس بوستون:

سن برگ ها: برگ های قدیمی تر انتها خشک می شوند و می میرند.

کمبود آب: سرخس های بوستون به آب و مقدار زیادی از آن نیاز دارند. اگرچه آنها می توانند شرایط خشک تر را نسبت به سایر سرخس ها تحمل نمایند، اما باید هر بار که خاک سطحی تازه آغاز به خشک شدن می نماید، سیراب گردد. خاک گیاه را کاملاً خیس کنید، تا آب از پایین نریزد. اگر این کار را انجام می دهید، اما هنوز هم مانند خشک بودن عمل می نماید، ممکن است سرخس شما عظیم باشد و شما باید آن را در گلدان عظیمتر و یا آن را چند قسمت کنید.

کمبود رطوبت: رطوبت محیط در داخل خانه اغلب به شدت کم است. انتها، سرخس های بوستون ساکنان جنگلی بومی هستند که برای زنده ماندن به رطوبت زیاد نیاز دارند. حفظ رطوبت 40 تا 50 درصد ایده آل برای سرخس ها در طول سال می تواند سخت باشد.

در صورت وجود مشکل، این روش به شما یاری می نماید، که رطوبت گیاه حفظ گردد به این صورت که، گل سرخس بوستون را در گلدان عظیمی قرار دهید که با ذغال سنگ نارس یا ورمیکولیت پوشانده و آبیاری گردد که این باعث می گردد رطوبت زیاد در اطراف گیاه شما حفظ گردد.

نمک های محلول زیاد: کودهای شیمیایی فقط در مقادیر بسیار اندک، حتی بیش از دوز 10-5-10 در ماه، حتی در زمان رشد سنگین مورد نیاز نیست. هنگامی که به طور معمول کود می دهید، مواد مغذی استفاده نشده در خاک ایجاد می شوند. ممکن است متوجه پوسته های سفید در سطح خاک شوید و یا ممکن است سرخس شما در مناطق جدا شده قهوه ای و زرد گردد. در هر صورت، راهکار ساده است. بارها و بارها خاک را بشویید تا تمام نمک های اضافی آن حل گردد و از بین برود و در آینده سرخس بوستون را بارور کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 914

به "نگهداری از گل سرخس بوستون" امتیاز دهید

1 کاربر به "نگهداری از گل سرخس بوستون" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری از گل سرخس بوستون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید