پادگان الخنجر سقوط کرد، پیشروی ارتش از شمال مأرب

به گزارش تور فرانسه، منابع نظامی در یمن امروز یکشنبه از پیشروی نیرو های دولت نجات ملی این کشور در استان الجوف خبر دادند و اعلام کردند که این نیرو ها در پی قطع خطوط امداد به دولت مستعفی در استان مأرب هستند.

پادگان الخنجر سقوط کرد، پیشروی ارتش از شمال مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش یمن همزمان با عملیات خود در استان مأرب، دست به پیشروی در استان شمالی مأرب زد و پادگانی را در این منطقه آزاد کرد.

به گزارش وب سایت خبری الخبر، منابع میدانی ویژه امروز یکشنبه گفتند که نیرو های ارتش دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) بعد از درگیری با نیرو های دولت مستعفی به ریاست منصور هادی، پادگان راهبردی الخنجر را به کنترل خود در آوردند.

به گفته این منابع، نیرو های ارتش یمن با سیطره بر این پادگان و پیشروی به سمت شرق استان الجوف (همرز با عربستان سعودی) خود را به خط الرویک رسانده و میخواهد آخرین خطوط امدادرسانی به نیرو های دولت مستعفی در استان مأرب را قطع کند.

بر اساس این گزارش، پیشروی نیرو های دولت نجات ملی در راستای فشار این نیرو ها برای بازپسگیری شهر مأرب است؛ چرا که تنها دو شهرستان الوادی و مأرب در این استان تحت کنترل دولت مستعفی و ائتلاف سعودی است.

با آزادی سازی پادگان مذکور، نیرو های ارتش یمن بیش از پیش از سمت شمال به سمت شرق حرکت نموده و در حال دور زدن شهر مأرب هستند.

طی روز های گذشته، منطقه ها جنوب و جنوب غربی شهر مأرب شاهد درگیری بین نیرو های دولت نجات ملی و نیرو های دولت مستعفی بود و ائتلاف سعودی برای ممانعت از پیشروی نیرو های دولت نجات ملی ده ها بار اطراف شهرستان الجوبه را هدف حملات هوایی قرار داد.

بعضی منابع وابسته به دولت مستعفی دیروز مدعی شدند که نیرو های تحت امر این دولت توانسته نیرو های دولت نجات ملی را پس زده و منطقه ها العمد و پادگام ام الریش را در جنوب مأرب دوباره به دست بگیرند که با پاتک سنگین نیرو های ارتش یمن، این نیرو ها در امتداد رشته کوه البلق به عقب نشستند.

اخبار تأیید نشده طی 24 ساعت گذشته حکایت از این دارد که در بخش سد مأرب، نیرو های ارتش یمن خود را به دامنه این رشته کوه رسانده اند و در صورت نفوذ به این رشته کوه ها که سد طبیعی در اطراف شهر مأرب است، با توجه به تجربه جنگی نیرو های صنعاء در کوهستان، پیشروی ها سریع تر خواهد بود.

کنترل بر رشته کوه البلق که از جنوب تا غرب شهر مأرب امتداد دارد، نیرو های ارتش بر شهر و تا منطقه ها نزدیک به میادین نفتی صافر سیطره آتش باری خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1415

به "پادگان الخنجر سقوط کرد، پیشروی ارتش از شمال مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادگان الخنجر سقوط کرد، پیشروی ارتش از شمال مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید