پامپئو: مناقشات دریای چین جنوبی مطابق قوانین بین الملل حل گردد

به گزارش تور فرانسه، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن از موضع مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) که اجازه نمی دهد چین در دریای چین جنوبی همانند امپراتوری دریایی خودش رفتار کند، حمایت به عمل می آورد.

پامپئو: مناقشات دریای چین جنوبی مطابق قوانین بین الملل حل گردد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا شنبه در پیامی توییتری نوشت: ایالات متحده از تاکید رهبران آسه آن مبنی بر اینکه مناقشه های دریای چین جنوبی باید مطابق با قوانین بین المللی، از جمله کنوانسیون سازمان ملل درباره قانون دریا، حل و فصل شوند، حمایت می نماید. نمی توان به چین اجازه داد که در قبال دریای چین جنوبی همانند امپراتوری دریایی خودش رفتار کند. ما به زودی اظهارات بیشتری در این رابطه خواهیم داشت.

پس از سی و ششمین نشست آسه آن که آدینه برگزار گردید، یک بیانیه مشترک با ابراز نگرانی بر سر شرایط پیچیده شده در دریای چین جنوبی منتشر شد.

رهبران آسه آن بر اهمیت حفظ و ارتقای صلح، امنیت، ثبات، ایمنی و آزادی کشتیرانی و پرواز بر فراز دریای چین جنوبی و همچنین اجرای قوانین بین المللی، شامل کنوانسیون 1982 سازمان ملل در دریای چین جنوبی تاکید کردند.

بیشتر جزایر واقع در دریای چین جنوبی در کنترل پکن هستند، با این حال این اراضی همچنین مورد ادعای چندین کشور دیگر شامل ویتنام، کامبوج، برونئی و فیلیپین که همگی از اعضای آسه آن هستند، قرار گرفته است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 599

به "پامپئو: مناقشات دریای چین جنوبی مطابق قوانین بین الملل حل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: مناقشات دریای چین جنوبی مطابق قوانین بین الملل حل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید