چند قابلیت مهم در واتساپ؛ شاید نمی دانید

به گزارش تور فرانسه، این پیغام رسان همچنین قابلیت های پنهان دیگری دارد که ممکن است همه آن را ندانند، از غیرفعال کردن ویژگی آخرین بازدید گرفته تا نشانک گذاری پیغام هایی که نمی خواهید فراموش کنید، ترفند های زیادی وجود دارد که باعث می گردد واتساپ بیشتر برای شما مفید باشد.

چند قابلیت مهم در واتساپ؛ شاید نمی دانید

بعضی قابلیت های مهم در واتساپ وجود دارد که کاربران آن ها را نمی دانند، اما در حین استفاده از این برنامه به این ویژگی ها احتیاج دارند.

در حال حاضر واتساپ بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا دارد. تماس صوتی و تصویری و همینطور قابلیت پیغام رسانی از ویژگی های واتساپ است که کاربران را به سمت خود جلب نموده است.

این پیغام رسان همچنین قابلیت های پنهان دیگری دارد که ممکن است همه آن را ندانند، از غیبرطرفال کردن ویژگی آخرین بازدید گرفته تا نشانک گذاری پیغام هایی که نمی خواهید فراموش کنید، ترفند های زیادی وجود دارد که باعث می گردد واتساپ بیشتر برای شما مفید باشد.

***ممکن است وقت کافی برای پاسخ فوری به پیغامی را نداشته باشید، اما نمی خواهید فرستنده متوجه گردد که شما پیغامش را خوانید، این موضوعی است که تیک های آبی باعث لو رفتنش می شوند. اخیرا واتساپ برای این مشکل چاره ای اندیشیده که بدون اینکه پیغام فرستنده تیک آبی بخورد بتوانید آن را بخوانید.

نحوه فعال سازی قابلیت: در منوی تنظیمات به حساب بروید، سپس حریم خصوصی را انتخاب نموده و Read Receits را خاموش کنید.

یک ترفند دیگر نیز وجود دارد: به سادگی قبل از خواندن پیغام، تلفن خود را در حالت هواپیما قرار دهید و از شر تیک آبی خلاص شوید. قبل از روشن کردن مجدد داده ها، مطمئن شوید که واتساپ را بسته اید.

دوستان صمیمی خود را معین کنید: این روزها، دوستی ها بر اساس وفاداری یا مدت زمان سنجیده نمی شوند، بلکه این مهم مربوط به مقدار محتوایی است که شما با دوستتان به اشتراک گذاشته اید. واتساپ این اطلاعات را دارد و شما می توانید با استفاده از این ویژگی فهرست دوستان مورد علاقه خود را بسازید.

نحوه فعال سازی قابلیت: به قسمت Settings> Data and Storage Usage> Storage Usage بروید و فهرستی از مهم ترین گروه ها و مخاطبین خود را با توجه به داده هایی که برای آن ها فرستادید رتبه بندی کنید.

ببینید چه زمانی پیغام های شما خوانده می شوند: در گپ های گروهی، آن تیک های خاکستری فقط وقتی آبی می شوند که هر یک از اعضای گروه پیغام شما را بخوانند، اما در WhatsApp یک روش مفید در کمین است تا بفهمید چه کسی پیغام شما را نخوانده است.

نحوه فعال سازی قابلیت: در Android، پیغامی را که ارسال نموده اید را نگه دارید و Info را انتخاب کنید. در iOS، به راحتی روی پیغامی که می خواهید جزئیات آن را ببینید، به سمت چپ بکشید. این قابلیت به شما نشان می دهد که چه کسانی پیغام را دیده اند یا آن را نخوانده اند.

عکس نمایه خود را مخفی کنید: در واتساپ می توان، معینات پروفایل را به صورت خصوصی تنظیم کنید.

نحوه فعال سازی قابلیت: به تنظیمات> حریم خصوصی> عکس پروفایل رفته و گزینه هیچ کس را انتخاب کنید.

گروه ها را بی صدا کنید: گروه های واتساپ که 50 نفر عضو دارد، همواره گروه های شلوغ و پر سر و صدایی هستند. قابلیتی که واتساپ دارد این است که می توان این گروه ها را بی صدا کرد.

نحوه فعال سازی قابلیت: روی گروه مورد نظر خود ضربه بزنید، سپس روی نام گروه زده تا اطلاعات بیشتری درباره آن را ببینید، در آنجا گزینه صامت کردن گپ را به مدت هشت ساعت، یک هفته یا یک سال را انتخاب کنید.

میانبر های مکالمه را دریافت کنید: اگر از Android استفاده می کنید، می توانید میانبر های گپ های محبوب را ایجاد نموده و به آن ها اجازه دهید در صفحه اصلی شما گوشی شما باشند.

نحوه فعال سازی قابلیت: روی گپ (گروهی یا فردی) به انتخاب خود ضربه بزنید و نگه دارید و یک برگه ظاهر می گردد. گزینه افزودن میانبر مکالمه را انتخاب کنید و گپ مورد نظر به عنوان عکس نمایه شخص در دسک تاپ تلفن همراه شما ظاهر می گردد.

موقعیت مکانی خودتان را برای دوستانتان بفرستید: اگر می خواهید به دوستان خود بگویید کجا هستید و آن ها به دیدنتان بیایند، می توانید یک موقعیت مکانی دقیق از مکان فعلی خود را برای آن ها بفرستید تا با استفاده از نقشه به سمت شما بیایند. اگر هنوزبه مکان مورد نظرتان نرسیدید، می توانید آن مکان را پین نموده برای دوستتان بفرستید یا از live location بهره ببرید.

با این کار مکان شما برای مدت زمان 15 دقیقه، 1 ساعت یا 8 ساعت برای دوستانتان ارسال می گردد. هر زمان که خواستید می توانید با کلیک روی گزینه توقف اشتراک گذاری در چت، به فرستادن موقعیت مکانی خود خاتمه دهید.

نحوه فعال سازی قابلیت: در iOS، روی نماد + در سمت چپ چت کلیک نموده و مکان را انتخاب کنید. با این کار همه گزینه های شما در خصوص موارد فوق مطرح خواهد شد. در Android، به منوی پیوست بروید و موقعیت مکانی را به همین ترتیب انتخاب کنید. لازم به ذکر است که برای استفاده از این قابلیت باید موقعیت مکانی شما روشن باشد.

به حالت ناشناس بروید: اگر می خواهید افرادی که به شما پیغام می دهند نبینند که چه ساعتی در واتساپ بودید، می توانید ویژگی آخرین بازدید را غیبرطرفال کنید تا حسابتان به حالت ناشناس درآید.

نحوه فعال سازی قابلیت: در قسمت منو به حریم خصوصی بروید، در این قسمت آخرین مشاهده را انتخاب نموده و اگر می خواهید می توانید از همه پنهان شوید، یا فقط اجازه دهید مخاطبین شما فعالیتتان را ببینند.

با صدای خود پیغام ارسال کنید: اگر مشغول رانندگی یا کار های دیگری هستید که نوشتن پیغام می تواند شما را به خطر بیندازد، Siri در iOS و Google Assistant در Android، به یاری شما آمده اند، شما می توانید بدون لمس تلفن خود به پیغام ها پاسخ دهید.

نحوه فعال سازی قابلیت: یک Hey Siri یا OK Google بگویید و سپس اعلام کنید که در واتساپ به دوستم پیغام بده. با اینکار بدون لمس تلفن می توانید پیغام ارسال کنید.

انتخاب صدای پیغام سفارشی: ممکن است شما نیز گروه های زیادی را در واتساپ داشته باشید که بعضی از آن ها برای شما مهم تر از بقیه هستند، واتساپ ویژگی دارد که می تواند هشدار اعلان پیغام این گروه ها را شخصی سازی کنید.

نحوه فعال سازی قابلیت: به گروه مورد نظر بروید، روی نام ضربه بزنید تا Group Info و سپس اعلان های سفارشی را به شما نشان دهد. در آنجا می توانید هشدار پیغام سفارشی را گروه مورد نظر خود انتخاب کنید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که بخاطر داشته باشید کدام زنگ هشدار را به کدام گروه اختصاص داده اید. این سفارشی سازی هم برای گروه ها و هم برای چت های شخصی کار می نماید.

به گذشته برگردید: نگران از دست دادن پیغام های یک ساله خودتان هستید؟ احتیاجی به نگرانی نیست، واتساپ می داند که تاریخچه چت چقدر برای کاربران مهم است و همه چیز را برای شما نگه می دارد.

نحوه فعال سازی قابلیت: کاربران آیفون این امکان را دارند که از تاریخچه چت خود به صورت اتوماتیک دربرنامه به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه پشتیبان تهیه نمایند، کافی است به بخش تنظیمات> گپ ها> پشتیبان گپ بروید تا تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کاربران Android هم برای اینکار می توانند به تنظیمات> گپ ها و تماس ها> پشتیبان گپ بروند، که به آن ها امکان می دهد پشتیبان گیری Google Drive اتوماتیک را تنظیم نمایند. دفعه بعد که واتساپ را از روی جدید روی هر دستگاهی نصب نمایند، می توانند به راحتی گزینه پشتیبان گیری Google Drive را در صفحه تنظیمات انتخاب نموده تا تمام پیغام های به روز شده آن ها دوباره برایشان نشان داده گردد.

محتوا های خودتان را ذخیره کنید: با روشی آسان، راهی وجود دارد که مطمئن شوید تمام تصاویر، ویدئو ها یا محتوا هایی که برای دیگران ارسال یا دریافت نموده اید و حجم بالایی هم دارند را ذخیره کنید تا از دست نرود.

نحوه فعال سازی قابلیت: در iOS، به تنظیمات> Data and Storage Usage بروید و تنظیمات مربوط به نحوه بارگیری رسانه دریافتی را تغییر دهید.

می توانید با تغییر دانلود اتوماتیک به هرگز، دانلود ها را به صورت دستی انجام دهید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه Save To Camera Roll در فهرست چت هاا، بدون هیچ زحمتی محتوا را در گالری گوشی ذخیره کنید. برای Android، برای اینکار به تنظیمات> استفاده از داده بروید.

بر روی عکس های خود بنویسید: اگر بخواهید روی یک عکسی نوشته ای را بنویسید یا توضیحاتی را به آن اضافه کنید، این کار در واتساپ به راحتی قابل انجام است.

نحوه فعال سازی قابلیت: عکسی را که می خواهید ارسال کنید از گالری گوشی انتخاب نموده و از نماد های بالای صفحه برای افزودن کلمات، ترسیم تصاویر یا قرار دادن شکلک بهره ببرید.

ستاره کردن پیغام ها برای دیرتر خواندن: ممکن است گاهی اوقات بخواهید از بین هزاران پیغام آدرس یا شماره تلفنی را پیدا کنید و وقت این را ندارید که بین انبوهی از پیغام ها برگردید، خوشبختانه واتساپ به شما امکان می دهد پیغام های خاصی را برای دسترسی آسان علامت گذاری کنید.

نحوه فعال سازی قابلیت: در iOS، مدت طولانی بر روی هر پیغامی نگه دارید یا دو بار ضربه بزنید و برای علامت گذاری روی نماد ستاره ضربه بزنید. برای یافتن مجدد آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی نام چت ضربه بزنید و پیغام های ستاره دار را لمس کنید تا همه پیغام هایی را که معین نموده اید برای شما نمایش داده گردد.

در Android، مدت طولانی پیغام را نگه دارید و سپس روی نماد ستاره در بالای صفحه کلیک کنید. برای یافتن پیغام های ستاره دار خود، کافیست نماد سه نقطه را در بالا سمت راست زده و به پیغام های ستاره دار بروید.

با ضربه زدن روی فلش کنار پیغام (iOS) و ضربه زدن روی خود پیغام (Android)، می توانید زمینه مکالمه را نیز ببینید. این کار شما را به مکان دقیق چت باز می گرداند. پیغام ها همچنین می توانند پس از خاتمه کار از ستاره خارج شوند و به طور کامل در منوی تنظیمات اصلی مشاهده شوند.

برقراری تماس: واتساپ چیزی فراتر از یک پیغام رسان فوری قابل اجرا است: شما می توانید از آن برای برقراری تماس نیز بهره ببرید.

نحوه فعال سازی قابلیت: تب Calls را در بالا یا پایین برنامه بزنید (بسته به اینکه در iOS یا Android هستید)، سپس روی شخصی که می خواهید با او تماس بگیرید کلیک کنید.

در Android، می توانید روی نام یک شخص در یک چت کلیک کنید و سپس به وسیله جعبه پاپ آپ با او تماس بگیرید. توجه داشته باشید که کیفیت تماس به سیگنال داده شما مرتبط خواهد بود، بنابراین تماس هنگام Wi-Fi بسیار توصیه می گردد.

تاریخ ها را به تقویم خود اضافه کنید: ممکن است سرتان خیلی شلوغ باشد و با دوستی در واتساپ قرار دیدار گذاشته باشید و نمی خواهید که این قرار مهم را فراموش کنید، واتساپ برای یادآوری قرار های مهم نیز قابلیتی دارد.

نحوه فعال سازی قابلیت: این ویژگی فقط در iOS فعال است، اما ممکن است متوجه شده باشید که هر کسی تاریخی را در پیغام واتساپ ذکر می نماید، به طور اتوماتیک خط خورده و با رنگ آبی معین می گردد. فقط روی آن ضربه بزنید، این گزینه به شما داده می گردد که بلافاصله در آن تاریخ در تقویم خود رویدادی ایجاد کنید، بنابراین دیگر هیچ بهانه ای برای فراموش شدن وجود ندارد.

به پیغام ها در لپ تاپ خود پاسخ دهید: از پیغام دادن با گوشی در واتساپ خسته شده اید، می خواهید در رایانه شخصی تان هم این پیغامرسان را داشته باشید؟ واتساپ برای برطرف این مشکل هم راه حل ای دارد.

نحوه فعال سازی قابلیت: با مرورگر وب رایانه خود به وب سایت.w.whatsapp.com بروید، برنامه را بر روی تلفن خود روشن نموده و کد QR را که به وسیله گزینه WhatsApp Web / Desktop در تنظیمات ظاهر می گردد را اسکن کنید. بلافاصله مکالمات واتساپ گوشی شما در رایانه قابل مشاهده است.

ذخیره داده ها در تماس ها: برقراری تماس به وسیله واتساپ ویژگی بسیار مناسبی است، اما این ویژگی می تواند داده زیادی را مصرف کند. خوشبختانه، گزینه جدیدی برای یاری به کسانی که مشکل کمبود داده دارند، وجود دارد.

نحوه فعال سازی قابلیت: در منوی Data and Storage Usage (استفاده از داده در Android) می توانید تنظیماتی را با عنوان Low Data Usage فعال کنید، که همانطور که حدس زده اید، مقدار داده مورد استفاده هنگام برقراری تماس تلفنی با اینکار کاهش می یابد.

ویژگی PIN POPULAR GROUP: اگر یک گروهی وجود دارد که بیش از دیگران از آن استفاده می کنید، می توانید با سنجاق کردن آن در بالای فهرست مکالمه هایتان همواره آن را در دسترس داشته باشید.

نحوه فعال سازی قابلیت: در صفحه اصلی مکالمات، چتی را که می خواهید پین کنید پیدا کنید، سپس در iOS، صفحه را به سمت راست بکشید و در Android، مدت طولانی چت را فشار دهید و سپس روی نماد پین در بالا کلیک کنید. به این ترتیب هرگز مجبور نخواهید شد در میان مکالمات دنبال چت مد نظرتان بگردید.

پاسخ مستقیم به پیغام ها: گروه ها می توانند خیلی سریع متشنج شوند و تا وقتی که پاسخ خود را تایپ کنید، ممکن است پیغام اصلی رفته باشد و دیگر پاسخ شما فایده ای ندارد، برای دادن پاسخ متناسب به پیغام مدنظر، می توانید پیغامی را که می خواهید به آن پاسخ دهید را انتخاب کنید که میان انبوه پیغام های گروه گم نگردد.

نحوه فعال سازی قابلیت: در iOS، به سادگی انگشت خود را روی پیغامی که می خواهید به آن پاسخ دهید، بکشید. در Android، پیغامی را که می خواهید به آن پاسخ دهید فشار داده و نگه دارید و از فهرست بازشو روی پاسخ کلیک کنید. در هر دو حالت، پیغام نقل شده در پیش نمایش بالای کادر ورودی متن ظاهر می گردد.

پیغام های علامت گذاری نشده به عنوان خوانده نشده: اگر عادت به خواندن پیغام ها دارید، اما فراموش می کنید به آن ها پاسخ بدهید، آن ها را بعنوان خوانده نشده علامت گذاری کنید تا بعداً به یاد بیاورید که به آن ها رجوع کنید.

نحوه فعال سازی قابلیت: در iOS، فقط هر چت خود را به سمت راست بکشید (مانند کاری که برای سنجاق کردن آن انجام می دهید) یک نقطه آبی در کنار آن ها ظاهر می گردد. دفعه دیگر که پیغام را باز کردید، ناپدید می گردد یا می توانید برای لغو علامت گذاری، اینکار را تکرار کنید.

کاربران اندروید می توانند با نگه داشتن طولانی روی یک گپ، و سپس انتخاب علامت گذاری به عنوان خوانده نشده از منوی بالا سمت راست این قابلیت را فعال نمایند.

غیبرطرفال کردن پیش نمایش: همه پیغام های واتساپ خصوصی هستند، اما وقتی تلفن را روی میز گذاشته اید و پیغامی برای می آید ممکن است بقیه هم بتوانند آن را بخوانند. واتساپ راهی را دارد که می توان این قابلیت را خاموش کرد و پیغام ها را همواره خصوصی نگه داشت.

نحوه فعال سازی قابلیت: به تنظیمات، سپس اعلان ها بروید و نمایش پیش نمایش را غیبرطرفال کنید.

مستقیماً از یک پنجره پاسخ دهید: نوار اعلان را به پایین بکشید، روی پیغام ضربه بزنید و پاسخ دهید. ساده به نظر می رسد، اما یک راه حتی سریع تر وجود دارد، می توانید مستقیما به وسیله اعلان به پیغام جواب بدهید.

نحوه فعال سازی قابلیت: به تنظیمات، اعلان ها، سپس پنجره اعلان بروید و از بین چهار گزینه مختلف یکی را انتخاب کنید. این تنظیم را می توانید به ترتیب برای پیغام های جداگانه و پیغام های گروهی تغییر دهید. متأسفانه، این ویژگی فقط برای Android در دسترس است.

پیوست ارسال کنید: اگر ضروری است به سرعت سندی را برای همکار خود ارسال کنید و ایمیل در دسترس نیست، به راحتی می توانید از واتساپ بهره ببرید. فقط پرونده مورد نظر خود را از Google Drive، Dropbox یا iCloud انتخاب کنید، واتساپ آن را به صورت pdf به گیرنده می فرستد.

نحوه فعال سازی قابلیت: روی نماد +> Document ضربه بزنید> سرویس ذخیره سازی ابری مورد نظر خود و سپس فایل را انتخاب کنید.

ارسال GIF به صورت JIFFY: چرا وقتی می توانید GIF ارسال کنید، به جای آن از یک شکلک بهره ببرید؟ چرا وقتی می توانید با GIF خیلی چیز های بیشتری بگویید، یک تصویر ثابت ارسال کنید؟ واتساپ برای این سوالات هم پاسخ مناسب دارد.

نحوه فعال سازی قابلیت: لازم نیست GIF های مناسب را در اینترنت جستجو کنید. واتساپ مجموعه GIF های خاص خود را دارد. علامت ‘+ را بزنید، به گالری عکس و فیلم بروید. آن نماد ذره بین را در کنار GIF مشاهده می کنید؟ روی آن ضربه بزنید، مجموعه ای را پیدا خواهید کرد که توسط تنور ساخته شده است.

آنچه را که احتیاج دارید نمی بینید؟ کافیست روی نوار جستجو ضربه بزنید تا به دنبال GIF مناسبی بگردید که احساسات شما را به طور کامل خلاصه کند. حتی می توانید GIF ها را برای استفاده در آینده ستاره دار کنید و حتی آن ها را با متن و doodles خودتان شخصی سازی کنید.

منبع: فرادید
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1119

به "چند قابلیت مهم در واتساپ؛ شاید نمی دانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند قابلیت مهم در واتساپ؛ شاید نمی دانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید