یادداشت مدیرعامل نوسازی ، ایجاد حس تعلق با اجرای پروژه های کوچک مقیاس

به گزارش تور فرانسه، پروژه های کوچک مقیاس در محله ها و بر اساس مطالبات اهالی اجرا می شوند...

یادداشت مدیرعامل نوسازی ، ایجاد حس تعلق با اجرای پروژه های کوچک مقیاس

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

کاوه حاجی علی اکبری/ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران : پروژه های کوچک مقیاس در محله ها و بر اساس مطالبات اهالی اجرا می شوند.البته هدف دیگر از اجرای این پروژه ها، بهبود کیفیت زندگی شهروندان است؛ شعار یا هدفی که مدیریت شهری تهران به دنبال تحقق آن است و قطعاً یکی از روش های تحقق آن اجرا و بهره برداری از پروژه های کوچک مقیاس در محله ها به ویژه مناطق کم برخوردار است. پروژه های کوچک مقیاس می توانند در حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و حتی خدماتی و رفاهی باشند.

بهره برداری از 2 بوستان یا پاتوق محلی در منطقه 11 نشان داد مدیریت شهری به دنبال تحقق مطالبات شهروندان است. در این منطقه و به طور کلی در محله هایی که بافت فرسوده و ناکارآمد وجود دارد، تراکم بالای جمعیت و نبود فضاهای باز و سبز که اهالی بتوانند از آنها برای گذران اوقات فراغت و تعاملات اجتماعی و حتی بازی بچه ها استفاده نمایند، یک مشکل جدی است.

بنابراین وقتی احتیاج اهالی شناسایی می شوند و چنین فضاهایی در عین سادگی و کوچک بودن، به بهره برداری می رسند، 2 نتیجه در پی دارد. از یک سو فضاهای رهاشده و بی دفاع که می توانند به محل تجمع کارتن خواب ها و معتادان تبدیل و معضلی برای محله شوند، به فضای سبز و زنده تبدیل می شوند و در اختیار اهالی قرار می گیرند؛ از سوی دیگر این فضاها نقش حیاط خانه ها را دارند چون بافت های مسکونی فرسوده و کوچک هستند و اغلبشان حیاط ندارند، اهالی می توانند از فضای ایجادشده به نحو احسن استفاده نمایند.

همین عوامل سبب بهبود کیفیت زندگی شهروندان می گردد. باور دارم ایجاد چنین فضاهایی در محله های کم برخوردار علاوه بر بهبود کیفیت زندگی شهروندان سبب احساس تعلق خاطر آنها به محل و ماندگاری اهالی و ترغیب آنها به نوسازی می گردد.

در حقیقت پروژه های کوچک مقیاس، تحقق مطالبات شهروندان، بهبود کیفیت زندگی، افزایش حس تعلق و ماندگاری و در نهایت مشارکت در نوسازی، تکه های یک پازل هستند که وقتی کنار هم قرار بگیرند، قطعاً شاهد محله ای مطلوب خواهیم بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 545

به "یادداشت مدیرعامل نوسازی ، ایجاد حس تعلق با اجرای پروژه های کوچک مقیاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت مدیرعامل نوسازی ، ایجاد حس تعلق با اجرای پروژه های کوچک مقیاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید