آبشار گزو ؛ طبیعتی بهشتی در دل جنگل های شمال

به گزارش تور فرانسه، پس از گذر از فیروزکوه و پل سفید، باید خود را به شیرگاه برسانید. راستا جنگل در راستای جاده سد البرز است. از سد البرز، نزدیک دو ساعت جاده خاکی در جنگل پیش روی شماست. مقصد سه تن بزرگوار گزو است. اینجا می توانید با مبلغ کمی اتاقکی اجاره کنید با تمامی امکانات برای ماندن در شب.

آبشار گزو ؛ طبیعتی بهشتی در دل جنگل های شمال

برای دیدن آبشار باید از اینجا نزدیک چهل دقیقه جنگل نوردی کنید. کافی است راستا آبشار در جنگل را از روی اندک زباله های روی زمین پیدا کنید.

هرچند عظمت و خروش آبشار به ویژه در اردیبهشت ماه، امکان ایستادن در چند متری آن را نمی دهد، اما همان اندک زمان به تمامی زحمات راه می ارزد. آری اینجا همان زیبای جاری است؛ آبشار گزو.

این آبشار با ارتفاع تقریبی 75 متر در منطقه جنگلی و سر سبز و زیبای لفور مازندران در کنار امامزاده ای معروف به سه بزرگوار گزو در فاصله 15 کیلومتری زیراب سوادکوه واقع شده است. پس از طی 28 کیلومتر جاده خاکی در این جنگل زیبا به امامزاده برادران گزو می رسیم .

البته در طول راستا به دو راهی های زیادی میرسیم که با تابلوی به طرف امامزاده گزو راه کاملا معین می گردد. بهشت گمشده و چشمه دلاسره نیز در همین منطقه واقع است. باید در پای عظمت این آبشار ایستاد و آن را تماشا کرد چون فقط در این صورت است که آبشار در وسط آن جنگل بکر معنا پیدا می نماید.

این آبشار با ارتفاع تقریبی 75 متر در منطقه جنگلی و سر سبز و زیبای لفور مازندران در کنار امامزاده ای معروف به سه بزرگوار گزو در فاصله 15 کیلومتری زیراب سوادکوه واقع شده است

راستا ارتباطی آن راه روستایی جمشید آباد زیرآب و دیگری از جاده لفور در پشت سد البرز در جاده کارسنگ است. برای دسترسی به آن یک ساعت و نیم پیاده روی سبک احتیاج است. شرایط اسکان بصورت آزاد در دل جنگل می باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1055

به "آبشار گزو ؛ طبیعتی بهشتی در دل جنگل های شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار گزو ؛ طبیعتی بهشتی در دل جنگل های شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید