آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی ثبت اختراع شد

به گزارش تور فرانسه، اولین دستگاه دارای تائیدیه استاندارد آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گلستان اختراع شد.

آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی ثبت اختراع شد

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی تور فرانسه به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، این دستگاه (تستوگاز) یک دستگاه الکترونیکی جهت حفظ ایمنی محیط های مسکونی نسبت به نشست گازهای خطرناک است که نسبت به گازهای منواکسید کربن، گاز شهری (متان) و دیگر گازهای خانگی قابل اشتعال (همانند گاز کپسول) حساس بوده و درصورت وجود این گازها در محیط، توسط هشداردهنده های صوتی و نوری ساکنان را از خطر مطلع می سازد .

قطع شیر اصلی گاز در هنگام نشست گاز

این دستگاه بر روی دیوار منزل مسکونی نصب شده و در صورتی که میزان گاز موجود در هوا در حد خطرناکی باشد، چراغ قرمز رنگی آغاز به چشمک زدن و هشداردهنده آغاز به بوق زدن می نماید؛ در این حالت رله خروجی دستگاه نیز فعال شده و می تواند سیستم تهویه را روشن و یا شیر اصلی گاز را قطع کند.

تستوگاز توسط شرکت مدارپردازان ایمن صنعت، از شرکت های عضو پارک علم و فناوری گلستان و نخستین دستگاه آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی در ایران است که دارای تائیدیه استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 85

به "آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی ثبت اختراع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشکارساز نشت گاز منواکسید کربن در محیط های مسکونی ثبت اختراع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید