از سرنوشت 3 از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت ، داستان هاشم و سهراب پربیننده ترین ملودرام تلویزیون می گردد؟

به گزارش تور فرانسه، با پخش 10 قسمت ابتدایی سریال از سرنوشت3، میزان بازدید آن در سایت تلوبیون از 2 میلیون بیننده فراتر رفته است؛ این سریال در رقابت با اثری است که از نظر مضمون نیز شبیه به هم اند.

از سرنوشت 3 از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت ، داستان هاشم و سهراب پربیننده ترین ملودرام تلویزیون می گردد؟

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی سریال از سرنوشت، فصل سوم سریال از سرنوشت در حالی این شب ها از شبکه دوم سیما پخش می گردد که قصه آن رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. هاشم شخصیت اصلی این داستان اسیر ماجراهای عجیب و غریب شده است که بدون مناسبت با رخدادهای چند ماه اخیر نیست. او اسیر یک باند قاچاق کالا شده و حالا روزهای سختی را در زندان سپری می نماید. در نقطه مقابل، سهراب که در دو فصل قبلی همیشه دوست وفادار هاشم بوده است و این دو در کنار یکدیگر لحظات تلخ و شیرینی را سپری کردند، اسیر افکار شک برانگیزی شده و فکر می نماید هاشم در رفاقت چند ساله خود به سهراب خیانت نموده است.

این سریال که در دو فصل قبلی هم توانسته بود اقبال مخاطبان را به خود جلب کند، تقریبا در نیمه راه به سر می برد و تا به امروز 13 قسمت از 25 قسمت آن روی آنتن رفته است. همزمان با پخش این سریال، میزان بازدید 10 قسمت ابتدایی آن و تکه های حساس این فیلم در سایت و نر م افزار تلوبیون از مرز 2 میلیون بیننده گذشته است. البته بییندگان 10 قسمت ابتدایی سریال به تنهایی بیش از 700 هزار بیننده بوده اند.

با نگاهی به آمار بازدیدهای این سریال تلویزیونی از سایت تلوبیون که مرجع پخش آرشیو برنامه های مختلف تلویزیون است می توان آمار بازدید تفکیک شده 10 قسمت ابتدایی را به توضیح زیر بیان نمود:

قسمت اول، بیش از 142 هزار بازدید، قسمت دوم و سوم به ترتیب 78 و 75 هزار بازدید، قسمت چهارم حدود 67 هزار بازدید، قسمت پنجم، ششم و هفتم به ترتیب 65، 58 و 56 هزار و قسمت های هشتم، نهم و دهم به ترتیب 51 هزار، 60 هزار و 66 هزار بار از سوی مخاطبین بازدید شدند که در مجموع این سریال بیش از 720 هزار بازدید داشته است.

با نگاهی به دیگر سریال های پخش شده از رسانه ملی از ابتدای سال جاری، می توان مقایسه ای بین بازدیدهای از سرنوشت 3 با دیگر سریال های رسانه ملی که از شبکه های یک، دو و سه سیما پخش شده اند، داشت.

از ابتدای سال 1399، سریال های پایتخت6، نون خ2، زیرخاکی، پرگار، دخترم نرگس، سرزده (9 قسمت) و ایلدا از شبکه یک سیما، سریال های کامیون، بچه مهندس3، شاهرگ و بوم و بانو از شبکه دوم سیما و سریال های دوپینگ، سرباز، آخر خط، زمین گرم و نجلا از شبکه سوم سیما پخش شده اند. با کنار قراردادن سریال های طنز تلویزیون که از نظر ژانر همسان با از سرنوشت3 نیستند، می توان مقایسه ای از منظر میزان بازدید انجام داد.

سریال پرگار به کارگردانی شهرام شاه حسینی که در خردادماه سال جاری از شبکه یک سیما پخش شد، به صورت میانگین بیش از 35 هزار بازدید در هر قسمت داشته و مجموعاً در 10 قسمت ابتدایی حدود 350 هزار بار دیده شده است. همچنین سریال دخترم نرگس که پس از آن روی آنتن رفت با اقبال بیشتری روبه رو شده و در 10 قسمت ابتدایی بیش از 500 هزار بازدید داشته است تا به عنوان پربازدیدترین سریال شبکه یک سیما در سایت و نرم افزار تلوبیون انتخاب گردد.

سریال ایلدا به کارگردانی راما قویدل نیز که در مهرماه روی آنتن شبکه یک سیما رفت، به صورت میانگین حدود 40 هزار بار در هر قسمت دیده شده و در 10 قسمت ابتدایی نزدیک به 400 هزار بازدید از سوی مخاطبان تلوبیون داشته است.

در بین سریال های شبکه دوم سیما، کامیون با بازی مهدی هاشمی در نوروز 1399 روی آنتن رفت. این ملودرام 28 قسمتی در 10 قسمت ابتدایی خود حدود 330 هزار بازدید داشته است در حالی که سریال بچه مهندس 3 که در ماه مبارک رمضان از شبکه دو پخش شد، در 10 قسمت اول بیش از یک میلیون و چهارصدهزار بازدید داشته است.

با این حال، سریال شاهرگ با بازیگری زنده یاد سیروس گرجستانی در 10 قسمت ابتدایی خود حدود 350 هزار بازدید داشته است و سریال بوم و بانو که قبل از فصل سوم از سرنوشت روی آنتن رفت، کمتر از 200 هزار بار بازدید تلوبیونی در 10 قسمت اول داشته است.

شبکه سوم سیما که بیشتر با سریال های طنز شناخته می گردد؛ چند تجربه ملودرام نیز در سال 1399 داشته است؛ سریال سرباز که در ماه مبارک رمضان روی آنتن این شبکه رفت، حدود 200 هزار بازدید در سایت تلوبیون برای 10 قسمت ابتدایی خود داشته و سریال زمین گرم به کارگردانی سعید نعمت الله با اقبال بیشتری از سوی مخاطبان رسانه ملی همراه شده است. این سریال به صورت میانگین 30 هزار بازدید در هر قسمت داشته و بیش از 300 هزار بار دیده شده است.

با این حال سریال 17 قسمتی نجلا که همزمان با ایام اربعین حسینی روی آنتن شبکه سوم سیما رفت، در 10 قسمت ابتدایی خود کمتر از 700 هزار بازدید داشته است تا به عنوان پرمخاطب ترین سریال ملودرام شبکه سه سیما براساس آمار بازدید تلوبیون انتخاب گردد.

با مقایسه آمارهای بالا می توان گفت که سریال از سرنوشت3 تا به اینجا با پشت سرگذاشتن نجلا و دخترم نرگس در رتبه دوم پرمخاطب ترین سریال های ملودرام تلویزیون در سال 1399 قرار گرفته است. در این رتبه بندی بچه مهندس 3 آمار بهتری دارد و در رتبه اول قرار گرفته است. البته عواملی نظیر پخش سریال در ماه رمضان و مدت زمان 6 ماهه سپری شده از پخش آن در بهبود آمارهای بازدید تاثیر زیادی دارد و باید دید آیا فصل سوم از سرنوشت می تواند در روزهای آینده و با گذشت مدت زمان بیشتری از پخش آن رکورد این سریال را بزند یا خیر؟ دو سریالی که از نظر موضوع و محتوا با یکدیگر مقایسه می شوند، اکنون نیز در رقابت با همدیگر هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 829

به "از سرنوشت 3 از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت ، داستان هاشم و سهراب پربیننده ترین ملودرام تلویزیون می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرنوشت 3 از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت ، داستان هاشم و سهراب پربیننده ترین ملودرام تلویزیون می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید