افزایش 10 درصدی قیمت مسکن در قزوین

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران/قزوین رئیس اتحادیه املاک استان قزوین با اشاره به افزایش 10 درصدی قیمت مسکن در استان قزوین اعلام نمود: هر مترمربع واحد مسکونی در جنوب شهر سه و نیم و در شمال شرق قزوین 10 میلیون تومان به فروش می رسد.

افزایش 10 درصدی قیمت مسکن در قزوین

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

یوسف عبدی، رئیس اتحادیه املاک استان قزوین در گفت وگو با تور فرانسه، اظهار کرد: با توجه به اینکه در چند سال اخیر فراوری مسکن نداشتیم تقاضا در بازار این بخش زیاد است؛ درعین حال با رکود در این بخش روبرو هستیم که ناشی از عدم قدرت خرید است.

وی با اشاره به اینکه بنگاه های معاملات ملکی از شرایط موجود ناراضی هستند، اضافه کرد: در شش ماه نخست امسال شاهد رکود بودیم در حال حاضر تقاضا وجود دارد و طی دو ماه اخیر نیز قیمت ها نسبت به فصل تابستان 10 درصد افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان قزوین توضیح داد: میانگین قیمت هر مترمربع زمین در سُرتک 13 تا 14 میلیون است و قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه نیز 10 تا 11 میلیون تومان است.

وی عنوان نمود: در جنوب شهر قزوین قیمت زمین و واحد مسکونی تفاوت ندارد و هر مترمربع واحد مسکونی سه و نیم تا چهار میلیون تومان به فروش می رسد.

عبدی اشاره نمود: در شهرک کوثر و مینودر قیمت هر مترمربع زمین 6 تا هفت میلیون تومان است، همچنین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهرک کوثر 6.5 میلیون و در مینودر نیز پنج میلیون تومان است.

وی گفت: قیمت زمین و واحد مسکونی در نوروزیان و پونک تفاوتی ندارد و قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این مناطق هشت میلیون تومان است.

رئیس اتحادیه املاک استان قزوین خاطرنشان کرد: در شهرک دانش نیز قیمت هر مترمربع زمین 2.5 تا سه و قیمت هر مترمربع واحد مسکونی نیز سه و نیم تا چهار میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه در استان قزوین بیش از 1040 بنگاه ها معاملات ملکی مشغول به فعالیت هستند، توضیح داد: در آبان ماه 1845 قرارداد در بنگاه های استان ثبت شده که 1048 مورد مبایعه نامه و 776 قرارداد نیز اجاره نامه بوده است، همچنین چهار مورد انتقال سرقفلی، دو قرارداد پیش فروش، 2 قرارداد صلح و 13 قرارداد دیگر نیز طی این بازه زمانی به ثبت رسیده اند.

عبدی با اعلام اینکه در آذرماه نیز 2501 قرارداد در استان ثبت شده است، ادامه داد: از این تعداد قرارداد 1639 مورد مبایعه نامه، 826 مورد اجاره نامه، 11 مورد اجاره به شرط تملیک، چهار مورد انتقال سرقفلی، یک قرارداد پیش فروش و 20 مورد شامل دیگر قراردادها تنظیم و ثبت شده است.

رئیس اتحادیه املاک استان قزوین در سرانجام بابیان اینکه از ابتدا تا بیست و دوم دی ماه نیز 1995 قرارداد در استان ثبت شده است، یادآور شد: 1323 مورد مبایعه نامه، 642 قرارداد اجاره نامه، 13 مورد اجاره به شرط تملیک، چهار مورد انتقال سرقفلی، چهار مورد پیش فروش و همچنین 9 قرارداد دیگر نیز طی این بازه زمانی در قزوین به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 148

به "افزایش 10 درصدی قیمت مسکن در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 درصدی قیمت مسکن در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید