ایجاد 19 هزار هکتار باغات مدرن در کشت و صنعت مغان

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران/اردبیل مدیر مجتمع باغات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از ایجاد 19 هزار هکتار باغات مدرن و بزرگترین نهالستان کشور با همکاری سرمایه گذاران ایتالیایی اطلاع داد.

ایجاد 19 هزار هکتار باغات مدرن در کشت و صنعت مغان

جهت دریافت خدمات نمای ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

قدیر پسندی در حاشیه حضور کارشناسان ایتالیایی که برای مشارکت در احداث بزر گترین و روزآمدترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان در گفت وگو با خبرنگار تور فرانسه اظهار کرد: مجتمع باغات شرکت در سطح 3000 هکتار برای شرکت مغان احداث شده اما هم اکنون رو به پیری و فرسودگی است و باعث کاهش سطح برداشت های آن شده است.

وی اضافه نمود: برنامه مدیریت شرکت بر این استراتژی راسخ است که باید در باغ های شرکت اصلاحات اساسی صورت پذیرد و گام اول آن فراوری نهال های پر محصول و مقاوم با ارقام جدید وروز آمد دنیاست و برای این کار حسب برنامه ریزی پیشین مقرر است هیئت مدیره شرکت مذاکرات لازم را با هیئت ایتالیایی برای فراوری مشترک نهال به وسیله کشت بافت و تحت لیسانس آن ها انجام دهد.

وی افزود: این مذاکرات پس از بازدید اعضای هیئت میهمانان طی دو روز با آنالیز ابعاد سرمایه گذاری مشترک نهایی می گردد.

پسندی توضیح داد: هیئت ایتالیایی در اول امسال نیز یک بار از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و مجتمع باغات آن بازدید نموده و با پتانسیل های شرکت و اقلیم دشت مغان آشنایی دارند .

مدیر مجتمع باغات شرکت کشت وصنعت و دامپروری مغان یادآور شد: راهبرد مدیریتی شرکت انتقال دانش فنی جدید جهانی به وسیله سرمایه گذاری مشترک با طرف خارجی در جهت فراوری صادراتی و تأمین نهال مورد احتیاج احداث باغاتی است که در سطح 19هزار هکتار در زیر سد خدآفرین و سدعمارت پیش بینی شده است.

به گفته پسندی، این طرح یکی از اساسی ترین اقداماتی است از سوی مدیریت شرکت برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تأمین امنیت غذایی و کشاورزی پایدار در این حوزه شروع می گردد و با حصول به اهداف این تصمیم بزرگ درآمد شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و اقتصاد کشاورزی منطقه با احداث باغات پر محصول بشدت متحول خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 94

به "ایجاد 19 هزار هکتار باغات مدرن در کشت و صنعت مغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 19 هزار هکتار باغات مدرن در کشت و صنعت مغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید