برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا

به گزارش تور فرانسه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه برف دومین عامل پاک کننده هوا است، گفت: بارش برف به نسبت باران به ذخایر زمینی ما یاری بیشتری می نماید.

برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا

صادق ضیاییان در گفت و گو با تور فرانسه درباره تاثیر بارش برف بر کیفیت هوا شرح داد: در درجه اول بهترین عامل جوی که می تواند کیفیت هوا را در شرایط مطلوبی قرار دهد، وزش باد است. پس از آن بارش برف بهترین عامل برای از بین بردن آلاینده های هوا است و بارش باران نیز پس از این دو تاثیر مطلوبی بر کیفیت هوا دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز گذشته بارش برف در پایتخت کیفیت هوا را در شرایط قابل قبولی قرار داد، گفت: به طور کلی پایداری جو سبب افزایش آلاینده های جوی می گردد اما خوشبختانه تا انتها هفته بارش ها در کشور کماکان ادامه دارد و با پدیده پایداری جو روبه رو نخواهیم شد.

ضیایان در انتها با اشاره به اینکه بارش برف برای کشور کم آبی مانند ایران به مراتب بهتر از بارش باران است، توضیح داد: بارش برف سبب می گردد که ذخایر برفی ما در کوه ها افزایش پیدا کند و در واقع مانند یک سد در نگهداری آب عمل خواهد نمود همچنین نفوذ آن در خاک بیشتر از باران است و از این جهت به آب های زیرزمینی یاری بیشتری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 170

به "برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید