تأمین ماهانه 9 میلیون دُز واکسن کرونا از مرداد به بعد

به گزارش تور فرانسه، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: ما از ماه مرداد به بعد حدود 9 میلیون واکسن خواهیم داشت.

تأمین ماهانه 9 میلیون دُز واکسن کرونا از مرداد به بعد

به گزارش خبرنگاران؛ آقای دکتر علیرضا رییسی اضافه نمود: از مرداد 7 میلیون واکسن کرونا از برکت و یک و نیم تا 2 میلیون هم از سایر واکسن ها خواهیم داشت. به این ترتیب از مرداد ماهانه حدود 9 میلیون واکسن به دست ما خواهد رسید که بر این اساس از مرداد تا پایان سال حدود 55 تا 56 میلیون دُز واکسن تأمین خواهد شد که حداقل گروه های هدف مان دُز اول واکسن را تزریق خواهند کرد و و 10 تا 15 میلیون هم دُز دوم را خواهند گرفت.

افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور از تیر

آقای دکتر رییسی گفت: بنابراین گرچه ما مقداری دیر واکسیناسیون را شروع کردیم آن هم به دلیل اینکه واکسن دیر به دست مان رسید، اما با سرعت خوبی واکسیناسیون را از اواخر تیر 1400 ادامه خواهیم داد.

پیشنهاد وزارت بهداشت برای محدودیت ها و تعطیلی های کرونایی

آقای رییسی درباره تعطیلی ادارات نیز گفت: یکی از پیشنهاد های اصلی که قرار است در جلسه با رییس جمهور مطرح شود، این است که بجای اینکه گاهی 4 هفته تعطیلی نیم بند کنیم، یک هفته تا 10 روز با شرایطی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد می دهد، همه جا را تعطیل کنیم به جز موارد ضروری که اعلام کردیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1143

به "تأمین ماهانه 9 میلیون دُز واکسن کرونا از مرداد به بعد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأمین ماهانه 9 میلیون دُز واکسن کرونا از مرداد به بعد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید