تنها 20 دقیقه ورزش روزانه شما را از بیمارستان دور نگه می دارد

به گزارش تور فرانسه، محققان دریافتند که در میان تقریباً 82000 بزرگسال بریتانیایی، کسانی که به طور منظم ورزش می کردند، در سال های آینده کمتر به دلیل بیماری های مختلف در بیمارستان بستری شدند. این فهرست شامل بیماری های شایعی مانند ذات الریه، سکته مغزی، عوارض دیابت و عفونت های شدید دستگاه ادراری بود.

تنها 20 دقیقه ورزش روزانه شما را از بیمارستان دور نگه می دارد

یافته ها نشان می دهد که اگر افراد میانسال و مسن فقط 20 دقیقه ورزش را به برنامه روزانه خود اضافه کنند، خطر بستری شدن شأن در بیمارستان می تواند از 4 درصد تا 23 درصد در طول هفت سال کاهش یابد.

توصیه محققان، حداقل 150 دقیقه ورزش هوازی با شدت میانه یا 75 دقیقه با شدت شدید در هر هفته است. این به معنای ورزش هایی است که موجب پمپاژ شدید قلب می شود و فرد عرق می کند: شدت میانه شامل مواردی مانند پیاده روی سریع، دوچرخه سواری در زمین هموار یا کار در حیاط است. دویدن، دوچرخه سواری روی تپه ها یا شنا به عنوان ورزش های با شدت شدید محسوب می شوند.

محققان حدود 82000 شرکت کننده بین 42 تا 78 سال را تحت بررسی قرار دادند که یک هفته با استفاده از مانیتور مچ دستی که فعالیت بدنی آن ها را ثبت می کرد، تحت نظر بودند. آن ها به رابطه بین این میزان فعالیت و احتمال بستری شدن شرکت کنندگان در بیمارستان در سال های آینده پرداختند.

پس از تقریباً هفت سال، بیش از 48000 شرکت کننده در مطالعه به دلایل متعددی در بیمارستان بستری شدند. با این حال، وقتی نوبت به 9 مورد از این مسائل سلامتی می رسید، افرادی که فعالیت بدنی بیشتری داشتند، با احتمال بستری شدن کمتری روبرو بودند.

9 مورد بزرگ عبارت بودند از بیماری کیسه صفرا، عفونت ادراری، لخته شدن خون، سکته مغزی، عوارض دیابت، ذات الریه، کم خونی فقر آهن، پولیپ روده بزرگ و بیماری دیورتیکولی (که در آن کیسه های کوچک در دیواره روده بزرگ ایجاد می شود).

النور واتس، محقق ارشد از مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده در مریلند، می گوید: یافته ها ثابت نمی کند که فعالیت بدنی به خودی خود مسئول بوده است. اما مشخص است که ورزش فواید زیادی دارد که می تواند به جلوگیری از این بستری شدن در بیمارستان کمک کند.

واتس می گوید: مطالعات نشان می دهد که فعالیت بدنی می تواند عملکرد سیستم ایمنی، سلامت ریه و قلب، حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و التهاب را کاهش دهد. فعالیت بدنی همچنین می تواند چربی بدن، فشار خون بالا و کلسترول را کاهش دهد.

محققان تخمین می زنند که تنها 20 دقیقه ورزش هوازی میانه تا شدید روزانه، احتمال بستری شدن در بیمارستان به خاطر این 9 بیماری را کاهش می دهد. این میزان از کاهش 4 درصدی در خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل پولیپ روده بزرگ تا کاهش 23 درصدی در احتمال بستری شدن در بیمارستان به دلیل دیابت متغیر بود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اسفند 1401 بروزرسانی: 22 اسفند 1401 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1751

به "تنها 20 دقیقه ورزش روزانه شما را از بیمارستان دور نگه می دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 20 دقیقه ورزش روزانه شما را از بیمارستان دور نگه می دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید