توسعه گردشگری، تنها راه چاره خروج مازندران از رکود

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران/مازندران مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران گفت: توسعه گردشگری تنها راه چاره خروج مازندران از رکود است.

توسعه گردشگری، تنها راه چاره خروج مازندران از رکود

دلاور بزرگ نیا در حاشیه جلسه بانوان فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان مازندران در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: اگر بخواهیم شاهد اتفاقات جدی و مهم در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان باشیم باید نگاهمان را از بخش دولتی به بخش خصوصی معطوف کنیم. بخش دولتی تنها وظیفه تامین زیرساخت های گردشگری را به عهده دارد اما آنچه به عنوان سرمایه گذاری مطرح است باید در حیطه وظایف بخش خصوصی تعریف گردد.

وی اضافه نمود: از آنجا که تعداد قابل توجهی از بانوان این استان در حوزه گردشگری فعال هستند و قدم های خوبی را نیز تا به امروز برای توسعه گردشگری مازندران برداشته اند باید گفت حضور مقتدرانه بانوان در حوزه گردشگری و صنایع دستی باورمندی جامعه را به این قشر افزایش داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران اضافه نمود: این بانوان تصمیم گرفته اند به عنوان پیشگامان ساماندهی انجمن های فعال سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و صنایع دستی، تشکل بانوان فعال این حوزه را تشکیل و طی جلساتی با مدیران بخش های دولتی مرتبط با آن برای بهترشدن اوضاع گردشگری و صنایع دستی ارتباط تنگاتنگی برقرار نمایند. این جلسات باعث می گردد تا ایده ها بهتر پیدا گردد و پیروز ها تجربیات خود را بهتر در اختیار دیگران قرار دهند و نمایندگانی از این حوزه مطالبات این قشر را به گوش مسئولان دولتی برسانند.

بزرگ نیا یادآور شد: همه فعالان این صنعت براین باورند تنها فرصتی که می تواند مازندران را از شرایط رکود خارج کند توسعه بخش گردشگری و صنایع دستی است بنابراین باید حرفه ای تر در این راستا قدم بردارند و این جلسات می تواند ایده ها را برای حرفه ای ترشدن تقویت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1209

به "توسعه گردشگری، تنها راه چاره خروج مازندران از رکود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری، تنها راه چاره خروج مازندران از رکود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید