خبرنگاران بازگشت 420 کامیون متوقف در مرز بازرگان به ترکیه

به گزارش تور فرانسه، ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به اینکه ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران از سوم اسفندماه جاری نسبت به بستن این مرز اقدام کرده بود، گفت: 420 دستگاه کامیون متوقف ترکیه در بازرگان پس از رایزی های مختلف به کشورشان بازگشتند.

خبرنگاران بازگشت 420 کامیون متوقف در مرز بازرگان به ترکیه

صادق نامدار روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار تور فرانسه افزود: بازگشت کامیون های ترکیه ای به کشورشان پس از رایزنی در سطوح مختلف و طی روزهای اخیر تسهیل شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه بازرگان در جهت ترانزیتی جاده ابریشم قرار گرفته است و بیش از 45 کشور دنیا کالاهای خود را از این جهت ترانزیت می کنند، خاطرنشان کرد: ترکیه حتی از پذیرش اتباع خود که به صورت مسافری قصد تردد داشتند، خودداری می کرد اما پس از ایجاد بیمارستان صحرایی با 60 نفر ظرفیت در نقطه صفر مرزی، نسبت به پذیرش اتباع خود اقدام کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در سایه رایزنی مسوولان رده بالای دو کشور، تردد کامیون های ایرانی که در کشورهای مختلف دنیا از جمله در ترکیه، یونان و بلغارستان و غیره قرار دارند نیز از طریق این کشور دوست و همسایه به سمت ایران تسهیل شود.

گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار گرفته است؛ مرزهای جمهوری اسلامی در این منطقه و با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است.

این گمرک در سال 1305 شمسی تاسیس شد و تنها مرز بین المللی بین 2 کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 341

به "خبرنگاران بازگشت 420 کامیون متوقف در مرز بازرگان به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشت 420 کامیون متوقف در مرز بازرگان به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید