رایحه ای شگفت انگیز که سن خانم ها را 7 سال کم می کند، عطر هایی که شما را مهربان تر و قابل اعتمادتر نشان می دهند

به گزارش تور فرانسه، یک متخصص عفونی درباره میزان جذابیت عطرها و رایحه ها و تأثیرات هر کدام از آنها توضیحاتی ارائه کرد.

رایحه ای شگفت انگیز که سن خانم ها را 7 سال کم می کند، عطر هایی که شما را مهربان تر و قابل اعتمادتر نشان می دهند

به گزارش خبرنگار به نقل از روسیا الیوم، آنا سیواچوا کارشناس عفونی تأکید کرده است که عطر ها تأثیر زیادی بر انسان دارند، اما ما قدر آن ها را نمی دانیم. همانطور که برخی از داده ها نشان می دهد، انسان ها می توانند بسیاری از بو ها را تشخیص دهند که ممکن است تعداد آن ها به یک تریلیون برسد.

وی می گوید: ما فقط 2 ٪ از اطلاعات را از طریق حس بویایی دریافت می کنیم، اما دقیقاً از طریق همین حس بویایی می فهمیم که آن چیز برای ما مفید است یا مضر است. در سطح ژنتیک، عطر کاج و عود را طبیعی و خالص می دانیم و بوی نان گواه گرما و راحتی است؛ یعنی رائحه های مختلف راه احساسات را به روی ما باز می کند.

این متخصص عفونی می افزاید: با این وجود هر انسانی با بو ها و رایحه های مختلف رابطه خاص خود را دارد، کمااینکه هر فردی نیز بویی مخصوص به خود دارد. در هر خانه افراد مختلفی زندگی می کنند که موجب اختلاط بو های بدن، لباس و غذا های آنها می شود. همچنین ممکن است رایحه های خاصی براثر کنش های هرمونی احساسات آن ها را برانگیزد. افرادی هم که بیمار هستند بوی خاصی از آن ها به مشام می رسد.

آنا با اشاره به اینکه خستگی، بیماری، افزایش عمر و جنسیت موجب می شود تا انسان بو های متفاوتی را استشمام کند می گوید: حس بویایی در زنان ثبات ندارد، زیرا بیشتر آن ها در معرض تغییرات هرمونی و عاطفی قرار دارند، اما برخی موارد عمومی وجود دارد، به عنوان مثال، فروشگاه های سطح بالا از رایحه چرم برای ایجاد احساس تجمل استفاده می کنند.

این کارشناس در خاتمه می گوید: زنی که از او رایحه گریپ فروت یا لیمو به مشام می رسد در نظر مردان هفت سال کوچکتر از سن حقیقی خود به نظر می رسد و افرادی که از عطر های وانیلی استفاده می کنند مهربانتر به حساب می آیند. مردانی هم که از عطر های وتیوری استفاده می کنند در نزد زنان مورد اعتمادتر و جذابتر هستند.

  • پوستی جوانتر، جسمی سالم تر و روانی آرام تر با گلاب
  • افراد عطرها را بر چه اساس انتخاب می کنند؟
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 771

به "رایحه ای شگفت انگیز که سن خانم ها را 7 سال کم می کند، عطر هایی که شما را مهربان تر و قابل اعتمادتر نشان می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایحه ای شگفت انگیز که سن خانم ها را 7 سال کم می کند، عطر هایی که شما را مهربان تر و قابل اعتمادتر نشان می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید